czwartek, 10 czerwca 2010

Tanie tablety od VIA z Androidem. Ciekawe możliwości za niecałe 200 dolarów

Autor: Adrian Nowak, 12:11, czwartek, 10 czerwca 2010


Tablet VIA WonderMedia z Androidem 1.6. Fot: Engadget.com
Do tej pory mieliśmy do czynienia głównie z droższymi tabletami. Wydaje się, że po premierze iPada właściwie do tego tupu urządzeń przylgnęła łatka ekskluzywnych. Jak jednak pokazują producenci na targach Computex 2010, tworzone są także tablety dla mniej zamożnych użytkowników.

Na rynku tabletów nikt już chyba nawet nie pamięta o Windowsie. Co ciekawe, użytkownicy nieszczególnie skarżą się na jego brak, a wręcz przeciwnie - doceniają wygodę konkurencyjnych rozwiązań. Niestety właśnie poziom wygody dość istotnie spada jeśli weźmiemy pod uwagę tańsze urządzenia.

O stworzenie takich pokusił się jeden z największych producentów chipów, firma VIA. Jeden z ciemniejszą obudową, inspirowaną bez wątpienia iPadem widzicie na początku wpisu, natomiast jasny wariant poniżej:

Jasny wariant tabletu VIA WonderMedia z Androidem 1.6. Fot: Engadget.com
Oba urządzenia posiadają 7-calowy ekran i zostały wyposażone w Androida 1.6. Ich sercem jest procesor o skomplikowanej nazwie WM8505 ARM 9. Co najważniejsze, producent szacuje, że cena jednego tabletu będzie się zawierała w przedziale od 100 do 200 dolarów. Nawet biorąc pod uwagę górną granicę, nie jest to ogromna kwota. Trochę boli niewielki w porównaniu do innych tabletów ekran, jednak z pewnością sprawdzi się znacznie lepiej niż ten dostępny w telefonie.

blog comments powered by Disqus

Publikowanie komentarza


Popularne posty

Etykiety