Bądź: Wyszukaj na stronie z użyciem Google
reklama:

środa, 2 czerwca 2010

Ubuntu 10.10 Maverick Meerkat Alpha 1 już jutro - czego się spodziewać?

Autor: , 12:37, środa, 2 czerwca 2010


Pierwsza wersja testowa Ubuntu 10.10 bez większych nowości
Nieco ponad miesiąc po wydaniu stabilnej wersji Ubuntu 10.04, na horyzoncie pojawia się kolejna wersja systemu. Trzeciego czerwca będzie można pobrać pierwszą Alphe Ubuntu 10.10 ze zaktualizowanym jądrem Linux.

Cykl wydawniczy budzi spore kontrowersje, szczególnie, że każde wydanie mocno angażuje programistów.

Tak krótki czas między poszczególnymi wersjami testowymi, a szczególnie właśnie w pierwszej edycji systemu, właściwie za każdym razem zmusza deweloperów do udostępniania swojego produktu zanim tak na prawdę zaczną jeszcze cokolwiek robić.

Poprzedni miesiąc przeznaczony był głównie na planowanie nowych funkcji i prezentację skrywanych sekretów takich jak Unity dla netbooków. Na odbywających się konferencjach Ubuntu Developer Summit debatowano między innymi nad bardzo istotną dla Canonical wizją sprzedawania oprogramowania w Linuksie.

Jak przyznają deweloperzy:

Właściwie nie zaczęliśmy jeszcze tak naprawdę wprowadzać do systemu nowych funkcji.

Najważniejszym zadaniem jest obecnie test nowego kernela pod różnymi platformami sprzętowymi. Dopiero później zacznie się przenoszenie listy błędów i tworzenia planów ich załatania. Obecnie lista bugów dla Ubuntu 10.10 jest naturalnie pusta.

Osoby, które chcą pomóc w testach, mogą już teraz pobrać najświeższą kompilację Ubuntu 10.10 (Maverick Meerkat) Daily Build, która jest przygotowywana codziennie, jednak zawiera bardzo wiele błędów, więc nie ma mowy o jej użytkowaniu do zastosowań roboczych.
blog comments powered by Disqus

Prześlij komentarz


Popularne posty

Etykiety