Bądź: Wyszukaj na stronie z użyciem Google
reklama:

środa, 9 czerwca 2010

Ubuntu 10.10 wraca do wizualnych korzeni

Autor: , 18:00, środa, 9 czerwca 2010


Po niedawnej zmianie motywu i redesignie właściwie wszystkich elementów wchodzących w skład projektów związanych Ubuntu, Canonical chce przywrócić odrobinę dawnego smaku do swojej dystrybucji. Brązowy kolor mógł się źle kojarzyć, jednak nie inaczej jest z fioletowym.

W repozytoriach testowej wersji Ubuntu 10.10 pojawiły się zaktualizowane ikony Humanities (w 10.04 mamy Humanity), w których na miejsce fioletowych elementów na powrót zawitały brązowe kolory. Wygląda to bardzo dobrze, choć już nie wyróżnia się tak jak poprzednio.

Nie wiadomo też oczywiście jeszcze, czy aktualizacje wejdą w skład finalnego wydania kolejnej wersji Ubuntu, jednak każdy może przetestować u siebie nowości, gdyż na razie Ubuntu 10.10 Maverick Meerkat jest praktycznie identyczne jak swój poprzednik. Wystarczy w tym celu dodać nowe repozytoria i pobrać aktualizacje systemowe:

sudo add-apt-repository ppa:dashua/light-themes && sudo apt-get update
sudo apt-get install gtk2-engines-equinox && sudo apt-get upgrade
sudo apt-get install humanities-icon-theme light-themes

Do "zamrożenia" wyglądu Ubuntu 10.10 jeszcze bardzo długa droga i wygląda na to, że w Canonical ktoś postanowił jednak powrócić do wizualnych korzeni. Całkowite zerwanie z poprzednią identyfikacją wizualną było chyba zbyt pochopne. Na razie jeszcze niewiele widać i nie chciałbym wieścić ogromnej rewolucji na podstawie aktualizacji drobnych elementów systemu, jednak jeśli to dopiero początek, po raz kolejny Canonical może nas zaskoczyć.

źródło: webupd8.org
blog comments powered by Disqus

Prześlij komentarz


Popularne posty

Etykiety