Bądź: Wyszukaj na stronie z użyciem Google
reklama:

środa, 2 czerwca 2010

Ubuntu zaktualizuje Firefoksa także w starszych wydaniach dystrybucji

Autor: , 09:00, środa, 2 czerwca 2010


Canonical zdecydowało się wreszcie na świetny ruch, który ma uleczyć chorą sytuację w systemie aktualizowania Firefoksa. Zamiast instalować wyłącznie poprawki bezpieczeństwa na starym Firefoksie 3.0 (jak to odbywało się do tej pory), w repozytoriach znajdzie się nowy Lisek z numerem 3.6.4.

Nadzwyczajna procedura, poza najnowszym wydaniem, dotyczyła będzie także wersji Hardy (8.04LTS), Jaunty (9.04) oraz Karmic Koala (9.10). Na aktualizacje nie załapią się natomiast posiadacze Ubuntu Intrepid Ibex (8.10), które niedawno skończyło swój 18-miesięczny okres wsparcia.

Zmiany są podyktowane także zaktualizowaną polityką Mozilli, która chce zapewnić aktualizacje bezpieczeństwa Firefoksa co 4-6 tygodni.

Tymczasem już teraz planowane są funkcje, które wejdą w skład Firefoksa 4. O ile dla wydania 3.5 kluczowa była szybkość, tak tym razem coraz istotniejsze staje się wsparcie standardów, włączając w to także osławione kodeki projekt WebM, które mają zrewolucjonizować sieciowe wideo w HD.

Szybkość aplikacji wciąż pozostaje niezmiernie istotna i aby zapewnić jeszcze lepszą wydajność filmów w wysokiej rozdzielczości, część obliczeń odpowiedzialnych za renderowanie grafiki ma być przekazana do GPU, czyli jednostki obliczeniowej na karcie graficznej, odciążając tym samym procesor. Nie wiadomo na razie, jak będzie wyglądało wsparcie tej funkcji na Linuksie, a także, czy będzie ona w stanie przyśpieszyć wyświetlanie także standardowych witryn.

źródło: h-online.com
blog comments powered by Disqus

Prześlij komentarz


Popularne posty

Etykiety