piątek, 4 czerwca 2010

Unreal Antologia i Airline Tycoon Deluxe otrzymują...

Autor: Adrian Nowak, 17:38, piątek, 4 czerwca 2010


Tym razem bez wierszyków i komentarzy wideo przysporzyliście mi sporo lektury na temat waszych ulubionych linuksowych gier. Wybór był bardzo trudny, szczególnie, że większość komentarzy była do siebie bardzo podobna.

Bez zbędnego przedłużania, pierwszym zwycięzcą, który otrzymuje Airline Tycoon Deluxe jest czytelnik RPT. Nagrodę główną otrzymuje za "nawracanie na jedyny słuszny system". Oto jego komentarz:

Same GNOME / Swell Foop - fajna gierka. Rywalizujemy w nią razem z moją dziewczyną, która u siebie ma Windowsa i panicznie boi się Linuxów (ale i tak ją kocham :D). Tej gry mi jednak zazdrości :D Cichaczem przysiada się do mnie na Ubuntu (oczywiście musiałem założyć jej konto, żeby mogła zapisywać swoje wyniki :P). Myślę, że dzięki temu, drobnymi kroczkami uda mi się ją nakłonić na jedyny, słuszny system :D

Czytelnik Hirager, który otrzymuje grę Unreal Antologia, nie znęca się już tak nad swoją dziewczyną, lecz w wolnym czasie woli spełniać swoje marzenie z dzieciństwa projektując wirtualne sieci kolejowe. Niczym w Rozmowach w toku, Hirager tak opisuje swoje uzależnienie:

Kocham wymagającą rozrywkę. Po prostu uwielbiam wysiłek umysłowy, bo fizycznej krzepy mi brakuje. Od zawsze jestem zafascynowany koleją. Już jako przedszkolak studiowałem misterne połączenia torów przed i za stacjami. W ułożeniu torów wyczuwałem mistykę. Jak podrosłem, wychodziłem na spacery po rozległych rozgałęzieniach metalu.

Teraz, gdy nie mam już tyle wolnego czasu, wciąż odczuwam sentyment na widok ogromnej stacji pasażersko-towarowej o zachodzie słońca. Kiedyś zastanawiałem się, w jaki sposób maszyniści wiedzą, na który tor wjechać, aby trafić na odpowiedni peron. Okazało się, że kluczem jest sygnalizacja. Ale przecież to wszystko wiecie.

A więc do rzeczy - uwielbienie wycisku umysłowego i moje specyficzne myślenie o kolei spowodowało, że zapragnąłem samemu projektować linie kolejowe. Z początku szkicowałem je w zeszytach. Później, po poznaniu świata komputerów, znalazłem sobie ulubione gatunki gier, czyli wyścigowe i właśnie transportowe-ekonomiczne. Po tym, jak przedstawiono mi Linuksa, odkryłem Simutrans i OpenTTD. Obecnie gram jedynie w tą drugą grę, gdyż tylko ta jest w repozytorium Fedory Rawhide. I tak się codziennie spełniam projektując wirtualne sieci kolejowe. I wiem, że jeszcze długo będzie dawać mi przyjemność, bo dzięki otwartości wciąż jest udoskonalana. Sam mam już kilka pomysłów na usprawnienie rozgrywki. Dobranoc dzieci małe i duże. ;)

Gry ufundował sklep Wupra w którym możecie zaopatrzyć się w wiele ciekawych gier dla Linuksa. Zgodnie z obietnicą, 10 osób dostanie także zniżki 5% na zakupy w Wupra. Z racji tego, że wypowiedzi były bardzo wyrównane, bonusy zgarną autorzy pierwszych dziesięciu komentarzy pod tym wpisem.

Wielkie dzięki za wszystkie komentarze, zwycięzców proszę o kontakt na news@ubucentrum.net, a osoby, którym nie udało się tym razem nie powinny się martwić - kolejny konkurs już w następnym tygodniu.

Tagi: , , ,

blog comments powered by Disqus

Publikowanie komentarza


Popularne posty

Etykiety