wtorek, 29 czerwca 2010

Kolejne zmiany w wyglądzie Centrum oprogramowania Ubuntu 10.10

Autor: Adrian Nowak, 19:13, wtorek, 29 czerwca 2010


Ekran główny Centrum oprogramowania Ubuntu (2.1.4)
Centrum oprogramowania już kolejny raz w ostatnich tygodniach przechodzi gruntowny redesign. Tym razem przebudowano układ głównego okna programu i przeniesiono dział "polecane aplikacje" na sam spód okna.

Powodem przemeblowania jest dodatkowa kategoria "co nowego", która prezentowała będzie aplikacje z niedawno zaproponowanego repozytorium.

Poprzednio zmiany dotyczyły głównie wydajności, którą udało się zachować na bardzo wysokim poziomie. Tym razem jednak częściowo pozbyto się tego, co zaprezentowano niedawno. Świadczy to bardzo dobitnie o tym, że Canonical wdraża w krótkim czasie bardzo wiele pomysłów, więc niektórych nowości większość użytkowników nigdy nie zobaczy.

Poza dużymi zamianami w interfejsie, wzbogacono także historię informacji o pakietach, gdzie prześledzimy teraz nie tylko instalację poszczególnych narzędzi, ale także aktualizacje i drobniejsze zmiany, które ułatwią cofnięcie zmian.

To właśnie na elemencie funkcjonalności deweloperzy skupią się najbardziej w kolejnych tygodniach, gdyż nie od dziś wiadomo, że Centrum oprogramowania jest jednym z filarów modelu biznesowego Ubuntu. Mnie osobiście nowy interfejs nie przypadł do gustu, chociaż zmiany były konieczne ze względu na dodatkową kategorię aplikacji.

Na głębsze rozważania przyjdzie czas po implementacji nowych funkcji. W pierwszej kolejności ma się pojawić obsługa logowania, która połączy nasze konto instalatora z rozwiązaniami takimi jak Ubuntu One i Music Store.

Zainteresowani mogą już teraz przetestować Centrum oprogramowania Ubutnu instalując paczkę Deb z najnowszą wersją.

źródło: webupd8.org
blog comments powered by Disqus

Publikowanie komentarza


Popularne posty

Etykiety