piątek, 23 lipca 2010

Droid X zrootowana, a Acer prezentuje nowy interfejs dla Androida

Autor: Adrian Nowak, 21:59, piątek, 23 lipca 2010


Motorola Droid X choć piękna to do najmniejszych nie należy. Fot: Motorola
Entuzjasta Androida, Stephen Bird znalazł sposób na złamanie nowej Motoroli Droid X. Sportował exploita przeznaczonego dla Motoroli Milestone opublikowanego niedawno przez Sebastiana Krahmera.

Modyfikacja pozwala na uzyskanie dostępu do plików systemowych Androida, jednak nie udało się jeszcze złamać bootloadera. Niepokojące są natomiast coraz bardziej staranne próby zabezpieczenia telefonów przed wspomnianym rootowaniem, czyli odblokowaniem trybu roota w telefonie, które pozwala na znaczne modyfikacje systemu przez użytkowników.

Takie działanie nie podoba się producentom, a ostatnio mówiło się nawet o funkcji "samozniszczenia" telefonu po wykryciu modyfikacji kluczowych wartości w systemie. Na szczęście okazały się to tylko plotki, jednak rzeczywiście podobne rozwiązanie znajduje się w telefonach, jest jednak nieaktywne. Za jakiś czas po instalacji pirackiej gry komórka pewnie sama wymierzy sprawiedliwość wybuchając w kieszeni.

Znacznie bardziej optymistycznie wygląda natomiast pomysł Acera, który zaprezentował telefon Acer Stream z bardzo mocno zmodyfikowanym interfejsem Androida. Sense od HTC przyciągnęło do niego wielu użytkowników, zatem historia pokazywała, że warto włożyć nieco pracy w optymalizację Zielonego Robota pod kątem własnego sprzętu.

Tym razem zadanie udało się nadzwyczaj dobrze, a już wkrótce do sklepów trafi cudo wyposażone w Androida, którego możecie zobaczyć na filmiku poniżej. Choć ma kosztować prawie 2 tysiące złotych, to możemy się w przyszłości spodziewać nieoficjalnych portów, które przeniosą poniższy interfejs także do innych telefonów z systemem Google.

blog comments powered by Disqus

Publikowanie komentarza


Popularne posty

Etykiety