sobota, 31 lipca 2010

GNOME Art - prosty sposób na zmianę wyglądu systemu

Autor: Adrian Nowak, 09:00, sobota, 31 lipca 2010


Setki tapet do prostego zastosowania w systemie
Czasem nie trzeba wiele by uatrakcyjnić swój pulpit, do którego przywarła już domyśla z Ubuntu tapeta. Wiem, że nie każdy ma ochotę na stosowanie modyfikacji takich jak Elementary, które często ze względu na swoją specyfikę są jeszcze niedopracowane.

Zwykle dają sobie o tym przypomnieć w najmniej stosownym momencie, więc czasem dobrze zadbać o podstawowe elementy wyglądu takie jak tapeta, ikony czy ekrany startowe, bez zaśmiecania systemu.

Prostym narzędziem tego typu jest GNOME Art,  czyli swego rodzaju nakładka na stronę art.gnome.org. Innym narzędziem tego typu jest GNOME-Art NextGen, które może przypaść do gustu użytkownikom lubiącym bardziej rozbudowane interfejsy. Ogólna zasada działania jest jednak identyczna - wybieramy kategorię z której mają zostać zaimportowane elementy, po czym przeglądamy ich listę i wygodnie zastosowujemy zmiany.

Program można wgrać z poziomu Centrum oprogramowania Ubuntu, bądź wpisując w konsoli:

sudo apt-get install gnome-art
Jedyną ułomnością narzędzia jest niezbyt szybkie pobieranie grafik, które służą jako podgląd pełnych tapet. Po jednorazowej operacji mamy jednak sporo elementów do przejrzenia, więc warto poświęcić nawet te kilka minut.
blog comments powered by Disqus

Publikowanie komentarza


Popularne posty

Etykiety