niedziela, 18 lipca 2010

Gwibber ewoluuje [mockupy]

Autor: Adrian Nowak, 11:47, niedziela, 18 lipca 2010


Proponowany wygląd nowej wersji Gwibbera
Gwibber to jedna z najpopularniejszych aplikacji do obsługi mikroblogów w Linuksie. Nie wszyscy lubią serwisy społecznościowe, które pochłaniają bez wątpienia wiele czasu, jednak nie da się zignorować na przykład Facebooka, który już w następnym tygodniu ma przekroczyć zasięg 500 milionów użytkowników.

Narzędzia takie jak Gwibber pozwalają na łączenie kilku kont i obserwację ich wszystkich w jednym czasie, przez co zyskujemy nieco na wygodzie i przede wszystkim, możemy szybciej dotrzeć do ważnych informacji.

Neil Patel pracujący w Canonical przy tworzeniu Ubuntu Netbook Edition zaprezentował na swoim blogu pierwsze koncepcje nowej wersji Gwibbera. Nie ma co ukrywać, że jest to istotny element wyposażenia netbooków na których wyświetlanie pełnowymiarowych stron serwisów społecznościowych nie jest najwygodniejsze.

Opis funkcji nowej wersji Gwibbera. Fot: Neil Patel
Obok nowego designu pojawiło się także miejsce dla funkcji, których na dobrą sprawę jeszcze nie ma w Ubuntu. Uwagę zwracają przede wszystkim "windows indicators", które w tym przypadku mają ułatwiać przełączanie się między różnymi kontami użytkowników.

Warto wspomnieć, że od niedawna dzięki pracy Krzysztofa Klinikowskiego, w Gwibberze możemy odczytywać i pisać także wiadomości z naszego rodzimego Blipa. Jeśli chodzi o sam wygląd, autor przyznaje, że czerpał inspirację z najlepszych klientów tego typu dla Mac OS i Windowsa. Zaproponowane nowości (może poza wspomnianymi windicatorami), powinny według niego działać także w innych dystrybucjach Linuksa.

źródło: njpatel.blogspot.com
blog comments powered by Disqus

Publikowanie komentarza


Popularne posty

Etykiety