wtorek, 13 lipca 2010

HTC 1 - projekt telefonu jakiego nie widzieliście

Autor: Adrian Nowak, 11:10, wtorek, 13 lipca 2010


Interfejs systemu operacyjnego nie musi być nudny. Fot: Andrew Kim
Andrew Kim, który na co dzień jest projektantem, przygotował graficzny projekt nowego telefonu HTC 1.

Odmienione zostało praktycznie wszystko, od designu Androida po kompletnie innowacyjną i genialną wręcz obudowę. Podobnie jak w przypadku wcześniejszych prac, raczej nie należy się spodziewać rychłego wprowadzenia modelu do sprzedaży... a szkoda, bo jak sami za chwile się przekonacie - HTC mogłoby na tym wiele zyskać.

Jednolita obudowa telefonu przypomina nieco iPhone'a. Fot: Andrew Kim

Less is more? Fot: Andrew Kim
Wyraźnie widać, że autor praktycznie w całości projektu kierował się zasadą, że najlepszy design to brak designu. Taką filozofię stosuje już od dawna Apple, a HTC nadal woli znacznie bardziej komplikować swoje urządzenia.

Minimalistyczny interfejs HTC Sense. Fot: Andrew Kim

Aplikacje uruchomione w nowym Sense. Fot: Andrew Kim
Podobnie jak obudowa, graficzna nakładka HTC Sense również została odświeżona. Tutaj minimalizm może jednak negatywnie wpływać na wygodę korzystania z narzędzi. O ile w przypadku komunikatora, gdzie ciekawe tło czatu jest jak najbardziej potrzebne, tak odtwarzacz muzyki z jednym przyciskiem może nieco ograniczać.

Telefon jako stacjonarny budzik. Fot: Andrew Kim

Dodatkowy głośnik w telefonie dla lepszej jakości rozmów. Fot: Andrew Kim

Proces tworzenia projektu. Fot: Andrew Kim
Nowoczesny design i odmieniony interfejs Sense to za mało. Prezentowany telefon ma dodatkowo ruchomy panel, który pozwala zamienić go na przykład w stacjonarny zegarek, czy drugi głośnik pozwalający podczas rozmowy ma poprawić komfort korzystania z telefonu. Na końcu możecie zobaczyć ile pracy kosztowało autora dojście do właśnie takiego urządzenia, początkowe szkice zupełnie go nie przypominały.

strona autora: designfabulous.blogspot.com
blog comments powered by Disqus

Prześlij komentarz


Popularne posty

Etykiety