sobota, 17 lipca 2010

Kolejne nowości w Centrum oprogramowania

Autor: Adrian Nowak, 08:15, sobota, 17 lipca 2010


Zaktualizowane Centrum oprogramowania Ubuntu (2.1.5)
Po niedawnych zmianach w designie głównego okna Centrum oprogramowania Ubuntu, deweloperzy zajęli się przygotowaniem ciekawszych stron dla poszczególnych programów.

Na jaskrawym zielonym pasku znajdziemy teraz zachętę do instalacji, a już w trakcie wgrywania narzędzi, odnajdziemy tam informacje na temat postępu pobierania pakietów.

Znacznie więcej nowości pozostaje jednak wciąż niewidocznych dla użytkowników, a do najważniejszych należy zaliczyć między innymi obsługę wtyczek. Nie możemy jej jednak jeszcze przetestować, gdyż... nie udostępniono na razie żadnych dodatków. Rozszerzenia odgrywają jednak ważną rolę między innymi w przyszłej integracji z One Conf.

Przypomnę, że już w nadchodzącym wydaniu systemu Ubuntu 10.10, z poziomu Centrum Oprogramowania Ubuntu będzie można instalować nie tylko darmowe narzędzia, ale także niewielkie aplikacje usprawniające pracę z Linuksem, których autorzy zażyczyli sobie za swoją pracę pieniężne wynagrodzenie. Na razie nie wiadomo jednak, czy płatności będą obsługiwane także w naszym kraju.

Zainteresowani nowym Centrum Oprogramowania 2.1.5 mogą pobrać paczkę Deb do prostej instalacji w Ubuntu (może wymagać jako zależności aptdaemon, python-aptdaemon-gtk oraz python-aptdaemon).

źródło: webupd8.org
blog comments powered by Disqus

Publikowanie komentarza


Popularne posty

Etykiety