niedziela, 11 lipca 2010

Masz telefon z Androidem? Sprawdź nowy instalator aplikacji "push"!

Autor: Adrian Nowak, 14:09, niedziela, 11 lipca 2010


Instalacja programów w telefonie z poziomu komputera? Czemu nie!
Deweloperzy Androida obiecywali, że w wersji 2.2 systemu uzyskamy dostęp do rozszerzenia, które pozwoli wygodnie przesyłać dane z komputera do telefonu. Nowe wydanie Zielonego Robota trafia na razie jedynie do najnowszych smartfonów, jednak użytkownicy postanowili stworzyć swój nieoficjalny odpowiednik instalatora Push.

W prototypie aplikacji Google przewidziano możliwość wysyłania linków z komputera do telefonu, na przykład zawierających stworzoną wcześniej mapę wycieczki. Narzędzie AppBrain, które jest bohaterem tego wpisu działa nieco inaczej. Wykorzystując konto Google, ustanawiana jest synchronizacja między telefonem a komputerem, która ogranicza się wyłącznie do zarządzania aplikacjami.

Tworzenie konta i instalacja w telefonie

Aplikacje instalujemy jednym kliknięciem
Mylą się jednak osoby, które uważają, że to mało. Przeglądanie Android Marketu z poziomu telefonu nie jest szczególnie wygodne, a jeśli mamy możliwość zamiany niewielkiego ekranu smartfona na wyświetlacz komputera, czemu z tego nie skorzystać?

Link aplikacji do AppBrain
Program możemy zainstalować wyszukując w zbiorach Android Market narzędzie "AppBrain", bądź korzystając z kodu po lewej (niezbędny program do odczytu zainstalowany w telefonie). Po wgraniu programu musimy jeszcze tylko utworzyć konto na stronie AppBrain.com. Właściwie całość sprowadza się do podania loginu i hasła profilu Google, oraz wybrania unikalnego nicka. Jeśli ten etap mamy już za sobą, wystarczy jeszcze tylko wprowadzić odpowiednie ustawienia w naszym smartfonie. Niestety ten ostatni krok przebiega w dość niestandardowy sposób, gdyż musimy odnaleźć w programie opcję "sign out", czyli wyloguj. Dopiero po tym powinno się wyświetlić okienko, które umożliwi wprowadzenie danych konta Google, co powinno powiązać komputer i telefon.

Na koniec już same przyjemności

Gdy wszystko jest już poprawnie skonfigurowane, czeka nas najprzyjemniejsza część zabawy, czyli przeglądanie i instalacja aplikacji w telefonie z poziomu komputera. Na stronie AppBrain znajdziemy listy narzędzi posegregowane ze względu na popularność oraz rodzaj.

Testowanie nowych gier nigdy nie było tak wygodne, szczególnie, że równie szybko możemy się także pozbyć nietrafionych programów. Jak całość działa w praktyce, można się także przekonać oglądając poniższy filmik:

blog comments powered by Disqus

Publikowanie komentarza


Popularne posty

Etykiety