piątek, 30 lipca 2010

MusicTracker ustawi za Ciebie opis z odtwarzanym utworem

Autor: Adrian Nowak, 12:28, piątek, 30 lipca 2010


Wystarczy włączyć wtyczkę i gotowe
Obserwując "wyszukane" opisy można się nieźle rozweselić. Ktoś porównał nawet swego czasu czytanie statusów do spaceru po szpitalu psychiatrycznym i wiele się nie pomylił. Nikt nie powinien jednak negatywnie odebrać ustawionego w opisie tytułu i wykonawcy utworu, którego obecnie słuchasz.

Ludzie chwalą się takimi rzeczami na każdym kroku, chociażby w serwisie Last.fm, który w przyszłości ma zrezygnować z serwowania internetowego radia na rzecz generowania samych statystyk scroblowanych utworów.

Automatyczne ustawianie opisu nie jest problemem dla wtyczki MusicTracker, które współpracuje z wieloma różnymi odtwarzaczami na wszystkich najpopularniejszych platformach.

Instalacja jak zwykle jest bardzo łatwa. Wystarczy doinstalować w Ubuntu pakiet:

sudo apt-get install pidgin-musictracker
Paczki dla Windowsa, oraz do własnoręcznej kompilacji można znaleźć na stronie projektu. Plugin dla Pidgina aktywujemy wchodząc w menu Narzędzia => Wtyczki. Tam odnajdujemy dodatek MusicTracker, który po aktywacji powinien być od razu gotowy do działania.

W Linuksie całość działa w połączeniu z programami Amarok, Audacious, Banshee, Exaile, Last.fm, Listen, MOC, MPD, Quod Libet, Rhythmbox, Songbird + DBusBird, SqueezeCenter, Vagalume, XMMS oraz XMMS2. Dla Windowsa są to natomiast: Foobar2000, iTunes, Last.fm, MPD, Winamp i Windows Media Player.
blog comments powered by Disqus

Publikowanie komentarza


Popularne posty

Etykiety