czwartek, 15 lipca 2010

Nie będzie już dłużej osobnego remiksu Kubuntu dla netbooków

Autor: Adrian Nowak, 20:10, czwartek, 15 lipca 2010


KDE Plasma Netbook przystosowana do małych ekranów. Fot: KDE.org
Twórcy Kubuntu oficjalnie uśmiercili remix przeznaczony dla netbooków, jednak wyłącznie po to, by za chwilę znów go wskrzesić...

Kubuntu Netbook Remix to nic innego jak Kubuntu z zainstalowanym KDE Plasma Netbook zamiast standardowego KDE Plasma Desktop. Do najnowszego wydania (Ubuntu 10.04) oba remiksy były dostępne do pobrania na osobnych nośnikach, jednak ze względu na konsolidację prac, dwa produkty zostaną połączone w jeden.

Dla użytkowników jest to jedynie ułatwienie, gdyż znikną problemy podczas pobierania obrazów nośników, za to programiści będą zmuszeni do opracowania skryptu, który automatycznie rozpozna wielkość ekranu, a następnie zainstaluje odpowiednią wersję środowiska.

Jak zaznacza autor projektu Scott Kitterman, największą zaletą nowego rozwiązania jest przede wszystkim dotarcie do użytkowników poprzez usługę Ship It, czyli darmowych wysyłek płyt z systemem. Wciąż niejasna pozostaje przyszłość Kubuntu Mobile, jednak o tym mamy się dowiedzieć więcej niebawem.

Warto podkreślić również, że całość sprawdza się już w testowym Kubuntu 10.10, zatem informacja wydaje się jednoznacznie pozytywna. Mimo wszystko, niektórzy użytkownicy niechętnie patrzą na próby automatycznego wykrywania ustawień pulpitu i domagają się udostępnienia odpowiednich opcji konfiguracyjnych w menedżerze logowania kdm.

źródło: skitterman.wordpress.com
blog comments powered by Disqus

Publikowanie komentarza


Popularne posty

Etykiety