poniedziałek, 12 lipca 2010

Odtwarzamy TopGear w BBC iPlayer

Autor: Adrian Nowak, 15:28, poniedziałek, 12 lipca 2010


Coraz więcej wideo tworzonego na potrzeby telewizji udostępniane jest także w sieci, dzięki czemu nie musimy wyczekiwać danej godziny, a z ulubionym programem możemy zapoznać się w dowolnym czasie. Niestety pojawiają się także ograniczenia, które często utrudniają odtwarzanie materiałów w niektórych krajach.

Takie restrykcje stosuje między innymi BBC, które blokuje programy z iPlayer dla użytkowników spoza UK. Nie są to na szczęście mechanizmy DRM, zatem bez większego problemu uruchomimy odtwarzanie także na Linuksie. Posłużymy się starą jak świat metodą wykorzystania serwera proxy, który znajduje się w wybranym kraju.

Ustawiamy serwer pośredniczący

Tym razem instrukcja dotyczy Firefoksa, który w dziedzinie rozszerzeń na razie wyprzedza bezsprzecznie Google Chrome.

Serwer pośredniczący ustawiony w FoxyProxy
1) Na początek zainstalujmy dodatek FoxyProxy, który pozwala na wygodne zarządzanie serwerami pośredniczącymi. Po wgraniu restartujemy Liska.

2) Następnie wyszukujemy proxy z UK. Możemy wykorzystać na przykład 91.103.185.183 i port 80.

3) Czas na konfigurację przeglądarki. W prawym dolnym rogu okna Firefoksa klikamy na ikonkę FoxyProxy, po czym powinno wyświetlić się okno ustawień. Zaznaczamy domyślny tryb, a następnie klikamy na przycisk Edytuj z prawej strony. Po wprowadzeniu ustawień (jak na obrazku powyżej), zatwierdzamy całość i wybieramy tryb "proxy domyślne dla wszystkich adresów".

Gdzie oglądać materiały?

Materiały BBC są umieszczone w witrynie iPlayera, gdzie znajdziemy nie tylko TopGear, ale także całą gamę wysokiej jakości programów przygotowywanych na potrzeby kilku kanałów brytyjskiej stacji.  Wykorzystując inne serwery pośredniczące, można analogicznie obejść ograniczenia ustawiane przez wielu innych dystrybutorów wideo.

[dzięki za info Kwahoo]
blog comments powered by Disqus

Prześlij komentarz


Popularne posty

Etykiety