środa, 7 lipca 2010

Postler, czyli nowy klient poczty dla Elementary

Autor: Adrian Nowak, 13:42, środa, 7 lipca 2010


Tym razem twórca przeglądarki Midori postanowił wesprzeć projekt...

Dopiero co pojawiła się propozycja stworzenia lekkiego klienta pocztowego opartego o interfejs znany z webowych aplikacji, a już pomysłem zarazili się także inni deweloperzy. Christian Dywan, który jest autorem minimalistycznej przeglądarki Midori, chce mieć na swoim koncie także prosty program do zarządzania mailami.

Jak sam wspomina, deweloperzy zbyt często skupiają się na dodawaniu funkcji z których korzysta zaledwie ułamek użytkowników, zaniedbując i utrudniając wykonywanie popularniejszych operacji. Jak widać chociażby na mockupie z początku wpisu, nowa aplikacja Postler skupi się właśnie na tym, by nie komplikować prostych czynności.

Dan Rabbit z projektu Elementary wspomina, że był bardzo zadowolony, gdy dowiedział się o pomyśle stworzenia nowego klienta pocztowego, a po kilku tygodniach całość zapowiada się już naprawdę bardzo obiecująco. Ma to być aplikacja, którą uruchamia się aby sprawdzić maile, odpowiedzieć i zamknąć program. Bez żadnych dodatkowych udziwnień.

Twórcy proszą, by na razie nie instalować programu (choć źródła są dostępne), gdyż tak naprawdę jeszcze niewiele widać. Nie zaimplementowano nawet funkcji odbierania i wysyłania wiadomości, jednak układ okna Postlera jest już gotowy.

[źródło: omgubuntu.co.uk]
blog comments powered by Disqus

Publikowanie komentarza


Popularne posty

Etykiety