środa, 28 lipca 2010

PPAsearch - wyszukiwanie repozytoriów z dodatkiem do Google Chrome

Autor: Adrian Nowak, 12:42, środa, 28 lipca 2010


Ostatnio da się zauważyć prawdziwą ekspansję dodatków, które pozwalają na wyszukiwanie nowych źródeł oprogramowania. Niestety żaden z nich nie wywodzi się spod skrzydeł Canonical, jednak miło byłoby zobaczyć coś takiego na przykład w Centrum oprogramowania Ubuntu.

Tak czy inaczej, jednym z prostszych sposobów na wyszukiwanie nowych repozytoriów jest dodatek do Google Chrome, którego obsługa raczej nie wymaga komentarza. Co ciekawe, jest to jedynie nakładka na wyszukiwarkę w LaunchPad.net, zatem nawet bez instalacji czegokolwiek można na stronie projektu przeglądać setki różnych źródeł oprogramowania.

Jakiś czas temu pisałem o podobnym dodatku, który z poziomu konsoli pozwalał na równie szybkie wyszukiwanie repozytoriów. W wielu przypadkach może to być nawet wygodniejsze, gdyż nowe źródła będą wtedy automatycznie dodawane.

Dodatek do Google Chrome można pobrać ze strony rozszerzeń, natomiast osobom, które nie lubią zaśmiecać sobie przeglądarki polecałbym raczej dodać do zakładek wspomnianą wcześniej stronę z LaunchPad.net - efekt będzie bardzo podobny.
blog comments powered by Disqus

Publikowanie komentarza


Popularne posty

Etykiety