sobota, 17 lipca 2010

Reconstructor: Stwórz własny remix Ubuntu z poziomu przeglądarki

Autor: Adrian Nowak, 11:00, sobota, 17 lipca 2010


Webowy interfejs Reconstructora. Fot: UbuCentrum.net
Uruchomione ponad rok temu SUSE Studio cieszy się do dziś ogromną popularnością. Sieciowa aplikacja Novella pozwala nie tylko na zbudowanie własnego remiksu dystrybucji, ale także na jego przetestowanie z okna przeglądarki. Pomimo, że Canonical na razie nie planuje aż tak zaawansowanych rozwiązań, w internecie pojawiają się pierwsze podobne projekty warte uwagi.

Myślę, że wielu użytkowników kojarzy aplikację Reconstructor, która pozwala w kilku prostych krokach przygotować własny remix Ubuntu. Usługa o identycznej nazwie i bardzo podobnych funkcjach zagościła teraz także w sieci, gdzie po błyskawicznej rejestracji, nawet początkujący użytkownik będzie w stanie stworzyć swoją własną dystrybucję.

Po rejestracji wybieramy przycisk "New Project" z lewego sidebara, po czym dodajemy do naszego Linuksa wybrane pakiety, moduły i pliki. Po zakończeniu dobierania tych elementów, klikamy na ikonkę koła zębatego (w górnej części okna), po czym reszta należy już do zdalnego serwera. Czas przygotowywania obrazu płyty to około kilkadziesiąt minut, a po zakończeniu procesu powinniśmy dostać e-maila z linkiem do pobrania pliku.

Jedynym większym minusem Reconstructora jest fakt, że nie mamy możliwości przetestowania stworzonego przez nas obrazu jeszcze z poziomu przeglądarki. Choć pobieranie kilkuset megabajtów nie jest zwykle najwygodniejsze, uwalnia nasz procesor od jakiegokolwiek wysiłku podczas budowania obrazu płyty.

źródło: lifehacker.com
blog comments powered by Disqus

Publikowanie komentarza


Popularne posty

Etykiety