sobota, 24 lipca 2010

TabCandy, czyli rewolucja w Firefoksie

Autor: Adrian Nowak, 14:34, sobota, 24 lipca 2010


Grupowanie zakładek ułatwi przeglądanie stron?
Mozilla wreszcie zaprezentowała rozwiązanie, którego nie znajdziemy u konkurencji. TabCandy to funkcja, która ułatwi zarządzanie otwartymi kartami, dzielenie się nimi ze znajomymi, a także łatwe zapisywanie ich do późniejszego odwiedzenia.

Nie jest to rozszerzenie, lecz jedna z funkcji, która znajdzie się domyślnie w Firefoksie 4. Całość prezentuje się niezwykle ciekawie, jednak wiele elementów budzi także wątpliwości.

Co TabCandy jest takiego rewolucyjnego? Otóż nowe podejście do zarządzania otwartymi stronami. Kiedyś mogliśmy mieć otwartą wyłącznie jedną stronę w całej przeglądarce, później pojawiły się karty, a TabCandy ma być następnym krokiem.

Szczegóły działania omówiono bardzo dokładnie w filmiku na końcu do którego zapraszam wszystkich zainteresowanych, trzeba jednak wspomnieć o najważniejszych nowościach. Poza wygodnym grupowaniem stron, możemy je także łatwo wysyłać do aplikacji w telefonie (na razie wyłącznie do iPhone'a), czy dzielić się paczkami witryn ze znajomymi. Ciekawe i z pewnością bardzo wygodne.

Stosowanie różnego rodzaju oznaczeń i motywów kolorystycznych jest w tym przypadku sprawą drugorzędną. Mnie natomiast najbardziej ciekawi, jaka będzie szybkość działania tej cudownej technologii w Linuksie. Z zazdrością spoglądałem już na szybkość otwierania się nowych kart w poniższym filmiku, a co dopiero mówić o skalowaniu miniatur i zarządzaniu tak dużą grupą otwartych jednocześnie witryn.

Na razie Firefox 4 znajduje się w takim etapie rozwoju, że o testach wydajności nie może być mowy. Bardzo miło jednak, że Mozilla zaprezentowała ciekawe i użyteczne rozwiązanie. Jeśli uda się jeszcze zachować dobrą wydajność, rzeczywiście możemy mieć do czynienia z małą rewolucją.źródło: azarask.in
blog comments powered by Disqus

Publikowanie komentarza


Popularne posty

Etykiety