czwartek, 8 lipca 2010

Telefon Microsoftu jednak nie przetrwał

Autor: Adrian Nowak, 13:48, czwartek, 8 lipca 2010


Sieciowy błąd 503 informuje o wyczerpaniu zasobów serwera, jednak swoich pokładów urządzeń z pewnością nie wyczerpał Microsoft, który w całych Stanach Zjednoczonych (ponad 300 milionów osób) według nieoficjalnych informacji sprzedał niewiele ponad 500 telefonów Kin.

O tym, że nie będzie łatwo, pisałem już podczas premiery urządzenia. Pomimo, iż urządzenie pozwalało na obsługę najpopularniejszych serwisów społecznościowych, trudno jest obecnie sprostać silnej konkurencji.

Informacjom dotyczącym liczby sprzedanych urządzeń przeczą dane przekazywane z Facebooka, który podaje, iż z narzędzia do obsługi serwisu mają około 8800 aktywnych użytkowników. Tak czy inaczej, skalę porażki dobrze obrazuje wypowiedź anonimowego pracownika Redmond:

Mieliśmy dużą imprezę związaną z premierą i założę się, że jej koszty były większe niż zyski ze sprzedaży samego produktu. Jako pracownik jestem zakłopotany. Jako akcjonariusz, jestem wkurzony.

Klęska była do przewidzenia, bo telefon nie był specjalnie ładny, nie pozwalał także na instalację dodatkowego oprogramowania, jak chociażby prostych gier. Dodatkowo cena 499.99 dolarów za to cudo była już chyba kompletnym szaleństwem.

Symbian ^3 - motyw Fresh
Rodzi się jednak pytanie, czy użytkownicy byliby skłonni do zakupów, gdyby cena była niższa? Mam co do tego duże wątpliwości. Po pierwsze osoby, które średnio interesują się nowymi technologiami wybierają tańszy telefon, "do dzwonienia". Inni, którzy nieco bardziej gustują w gadżetach rozglądają się za smartfonem z Androidem, bądź iPhone - zależnie od upodobań. Te dwie grupy obecnie właściwie ogarniają cały rynek, co widać świetnie w statystykach popularności obu platform.

Telefonów z Androidem, które są tańsze niż 2000 zł (po przeliczeniu) nie brakuje, a chyba nie muszę wspominać o tym, że liczba funkcji takich urządzeń jest znacznie dłuższa, niże wysyłanie wiadomości na Twitterze, czy przeglądanie Facebooka.

Windows Mobile jest interesujący już poprzez sam fakt, iż wciąż udaje mu się utrzymywać na dużej liczbie urządzeń. Jego czas dobiega już jednak końca, a Windows Phone 7 także nie wydaje się być specjalnie konkurencyjny patrząc na iOS, nowego Androida, czy nawet Symbiana, którego nowe PDK 3.0 zostało udostępnione po raz pierwszy całkowicie jako open source.

Telefon Microsoftu, który już przeszedł do historii możecie zobaczyć poniżej:[źródła: blog.symbian.orgslashgear.com, pocketnow.com]
blog comments powered by Disqus

Publikowanie komentarza


Popularne posty

Etykiety