sobota, 3 lipca 2010

Ubuntu Satanic Edition 10.04 dostępne. Instalacja motywu w standardowym wydaniu

Autor: Adrian Nowak, 11:31, sobota, 3 lipca 2010


Pulpit Ubuntu 10.04 Satanic Edition
Linux to najczęściej nie tylko system operacyjny, ale także filozofia. W przypadku Ubuntu jest to istotny czynnik, który odbija się bardzo mocno na warstwie oprogramowania - nie uświadczymy na przykład zamkniętych kodeków.

Mimo wszystko można używać Ubuntu mając w nosie jego filozofię, podobnie jak da się jeść potrawy nie dbając o sposób ich przyrządzania. Ubuntu Satanic Edition cechuje się jednak filozofią której nie sposób zwyczajnie pominąć.

Ubuntu SE to dystrybucja której nie można traktować zbyt poważnie. Wbrew pozorom nie tworzą jej sataniści, żywiący się głównie kotami. Autorzy systemu postarali się jednak jak najwierniej oddać zbuntowany charakter remiksu, przez co lepiej nie instalować tego wydania babci, która nie słucha metalu.

Poza wieloma taperami i ciemnym motywem, twórcy dołączyli do dystrybucji 50 minut ciężkiego metalu, udostępnianego na wolnych licencjach. W najnowszym Ubuntu SE znajdziemy utwory należące do zespołów takich jak: StabWounD, Mesentery, Cynicism, Conchadors, Antarhes, Severed Fifth, Else, Sirio, Venesection, czy Blueprint For Disaster.

Instalacja

Nic nie stoi na przeszkodzie, aby zainstalować w standardowym Ubuntu najistotniejsze elementy Satanic Edition takie jak zestaw ikon, temat GNOME, ekran Plymouth, tapety, wygaszacz, oraz motyw XSplash. Wystarczy wykonać poniższe instrukcje:

Dla Ubuntu 10.04 przechodzimy do menu System => Administracja => Źródła oprogramowania po czym otwieramy zakładkę Inne oprogramowanie. Tam dodajemy nowe repozytorium:

deb http://ubuntusatanic.org/hell lucid main
Dla starszych wydań, zamieniamy słowo "lucid" na "karmic", bądź "jaunty", zależnie od nazwy kodowej naszej wersji systemu.

Następnie dodajemy klucz GPG:

wget -q http://ubuntusatanic.org/ubuntu-se-key.gpg -O- | sudo apt-key add -
Po czym odświeżamy listę repozytoriów poleceniem:

sudo apt-get update
Odpowiednie pakiety są już widoczne dla naszego systemu, czas więc na faktyczną instalację. Zależnie od posiadanego monitora, możemy zainstalować wersję dla szerokich ekranów:

sudo apt-get install ubuntu-satanic-wide
Bądź dla starszych, które przypominają raczej kwadrat:

sudo apt-get install ubuntu-satanic
To wszystko, odpowiednie ustawienia należy zastosować ręcznie z poziomu narzędzia Preferencje wyglądu. Co ciekawe, deweloperom po raz pierwszy udało się połączyć niebo z piekłem. Elementy Ubuntu Satanic Edition można bowiem bez problemu wgrać także w wersji Christian Edition.

PS Żadne zwierze nie ucierpiało podczas pisania tego artykułu.
blog comments powered by Disqus

Publikowanie komentarza


Popularne posty

Etykiety