Bądź: Wyszukaj na stronie z użyciem Google
reklama:

sobota, 10 lipca 2010

Uruchamiamy Songbird 1.8 Beta w Ubuntu

Autor: , 16:06, sobota, 10 lipca 2010


Pomimo, że deweloperzy nie oferują już wsparcia dla Songbirda dla Linuksie, wciąż można korzystać z nowych wersji narzędzia.

Już na końcu lipca ma się pojawić finalne wydanie Songbirda 1.8, które nadal bez problemu uruchomimy w Linuksie. Nie będzie ono już jednak testowane jak dawniej, więc należy się przygotować na ewentualne błędy w trakcie działania odtwarzacza. Mimo wszystko jednak byłbym dobrej myśli, gdyż nawet wersja beta działa bez zarzutów.

W ostatnich dwóch tygodniach tworzenia Songbirda 1.8, deweloperzy skupią się przede wszystkim na dodaniu obsługi nowych urządzeń przenośnych, oraz poprawie wydajności. Już teraz zespół chwali się na stronie głównej projektu wsparciem nie tylko dla popularnych urządzeń MP3, ale także możliwością synchronizacji muzyki z nowoczesnymi smartfonami.

W stosunku do poprzedniej wersji, Songbird wzbogacił się o wiele usprawnień pod kątem współpracy z Mac OS. To właśnie użytkownicy tego systemu zyskali najwięcej od czasu porzucenia przez programistów odtwarzacza wsparcia dla Linuksa. Z istotniejszych zmian należy także wspomnieć o dodanym enkodowaniu AAC, oraz lepszej obsłudze multimediów przesyłanych strumieniowo.

Songbirda 1.8 można uruchomić wykonując kolejno polecenia, zależnie od architektury procesora:

32bit:
wget http://download.songbirdnest.com/installer/linux/i686/Songbird_1.8.0b3-1747_linux-i686.tar.gz
tar -xvf Songbird_1.8.0b3-1747_linux-i686.tar.gz
cd Songbird/
rm lib/libgst*.so
./songbird

64bit:
wget http://download.songbirdnest.com/installer/linux/x86_64/Songbird_1.8.0b3-1747_linux-x86_64.tar.gz
tar -xvf Songbird_1.8.0b3-1747_linux-x86_64.tar.gz
cd Songbird/
rm lib/libgst*.so
./songbird

W przyszłości, gdy zostaną udostępnione nowe wersje testowe, paczek należy szukać na stronie twórców. Następne wydania narzędzia mają pójść w kierunku większej monetyzacji projektu, chociażby dzięki obsłudze internetowego sklepu z muzyką. Już teraz po instalacji wtyczki, można korzystać z witryny 7digital (o którą oparte zostało także Ubuntu One Music Store), jednak ma ona zostać przepisana na nowe, znacznie elastyczniejsze API.

[źródła: linuxfreedomforlivewebupd8.orgwiki.songbirdnest.com]
blog comments powered by Disqus

Prześlij komentarz


Popularne posty

Etykiety