czwartek, 22 lipca 2010

Większe ikony dla Centrum oprogramowania? [mockupy]

Autor: Adrian Nowak, 10:47, czwartek, 22 lipca 2010


Większe ikony poprawią czytelność? Fot: OMG Ubuntu
Wiele się dzieje jeśli chodzi o Centrum oprogramowania Ubuntu, jednak najczęściej jego rozwojem zajmuje się Canonical, a nie użytkownicy. Tym razem jeden z Linuksiarzy przygotował ciekawy mockup nowej wersji sklepu z aplikacjami.

Co było złego w poprzednim układzie, który tak długo dopieszczało Canonical? "Centrum oprogramowania jest wciąż bardziej skomplikowane niż mogłoby być" - mówi projektant grafiki, którą widzicie po prawej.

Dodaje ponadto, iż trzeba się upewnić, że użytkownicy nie zgubią się w morzu aplikacji, a także odnajdą najlepsze programy dostępne dla Ubuntu. Moim zdaniem użytkownicy Ubuntu są trochę niedoceniani. Rozumiem, że ma to być "Linux dla wszystkich", jednak eksponowanie za wszelką cenę ikon ukrywając tekst trochę uwłacza użytkownikom Linuksa.

Poza tym, nowy użytkownik z samych ikon niewiele wywnioskuje. Clementine to nie program pomocny w dobieraniu dodatków do drinków, a w Kafeine nie znajdziemy informacji na temat zdrowia i szkodliwości kofeiny.

Dobrym pomysłem jest jednak wyeksponowanie ocen i może na przykład dodanie informacji o liczbie pobrań danego programu, jak to ma miejsce chociażby w Android Markecie. Podoba mi się także tło programu, które przypomina sklepową półkę.

blog comments powered by Disqus

Publikowanie komentarza


Popularne posty

Etykiety