sobota, 7 sierpnia 2010

And Yet It Moves - rozrywka z papieru

Autor: Adrian Nowak, 09:49, sobota, 7 sierpnia 2010


Papierowy świat może być ciekawszy niż to na pozór wygląda
Niektóre gry, choć nie powalają na kolana ze względu na grafikę, potrafią przykuć do komputera na długie godziny. Niewątpliwie jednym z takich tytułów jest And Yet It Moves, czyli papierowa adaptacja wyimaginowanego świata, w którym po prostu wygodnie się przebywa.

Nasz bohater jest skonstruowany w całości z papieru. Nie ułatwia mu to jednak przebywania w papierowym świecie, gdzie czyha na niego wiele niebezpieczeństw. Przeszkody, kamienie, czy inne stwory, w kilka chwil mogą rozdrobnić naszego przyjaciela w drobny mak.

Na szczęście - jak na bajkowy świat przystało - mamy do dyspozycji kilka interesujących funkcji. Jedną z najciekawszych jest możliwość obracania całej scenerii. Przy zachowanej grawitacji pozwoli to sprawnie uciec przed spadającymi przedmiotami, czy ułatwić poruszanie się po mapie. I tu trzeba być jednak ostrożnym - nasz papierowy ludzik także nie lubi upadków z wysokości.

Za pełną wersję gry trzeba wnieść symboliczną opłatę, jednak zainteresowani mogą bez problemu przetestować w Linuksie wersję demonstracyjną. Paczki dla popularnych Linuksów, Mac OS oraz Windowsa znajdziecie na stronie twórców.

blog comments powered by Disqus

Publikowanie komentarza


Popularne posty

Etykiety