czwartek, 5 sierpnia 2010

Android 2.2 ze świetnym motywem Minimal Matte robi furorę wśród użytkowników

Autor: Adrian Nowak, 19:46, czwartek, 5 sierpnia 2010


Minimal Matte dla Androida 2.2. Fot: XDA Developers/shiftedx
Użytkownicy telefonów MyTouch 3G, HTC Magic, HTC Dream i kilku innych urządzeń z nieoficjalnym oprogramowaniem Cyanogen zachwalają sobie nowy motyw, który przygotowano dla Androida 2.2. Trzeba przyznać, że widząc screeny z tego mobilnego Linuksa trudno się im dziwić.

Jak zwykle w takich przypadkach, nie ma co liczyć na to, że pojawi się on w przyszłości w oficjalnych wersjach oprogramowania przygotowywanych przez producentów smartfonów. Stworzony przez użytkowników motyw działa wyłącznie z nieoficjalną wersją Androida (CyanogenMod 6.0.x), którą bardziej zaawansowani posiadacze telefonów muszą samodzielnie wgrać.

Niestety domyślnie instalowane na smartfonach edycje Zielonego Robota nie pozwalają na zmianę motywów, zatem wyłącznie urządzenia poddane procesowi odblokowania (tzw. rootowania) mogą modyfikować pliki systemowe, w tym także te odpowiedzialne za prezencję systemu.

Co ciekawe, ludzi zajmujących się tworzeniem nieoficjalnych tematów graficznych dla Androida jest równie dużo (a może nawet więcej) niż w przypadku desktopowych wersji Pingwinka. Jednym z nich jest Polak, Adrian Nawrocki, który przeniósł lwią część elementów interfejsu HTC Sense do Androida 2.2.

Czemu tak niewiele osób decyduje się na poważniejsze modyfikacje wyglądu GNOME? Przede wszystkim w porównaniu do Androida jest to znacznie bardziej skomplikowane środowisko, w którym nie wystarczy podmienić kilkudziesięciu grafik aby uzyskać ciekawe efekty. Z pewnością zadania nie ułatwia także budowa samego pulpitu, co chcą odmienić twórcy GNOME Shell, którzy zapowiadają, że wygląd tego środowiska będzie można zmieniać wykorzystując do tego proste internetowe technologie takie jak CSS.

blog comments powered by Disqus

Publikowanie komentarza


Popularne posty

Etykiety