wtorek, 31 sierpnia 2010

Caster, czyli walka z wrogimi stworzeniami + Konkurs

Autor: Adrian Nowak, 14:54, wtorek, 31 sierpnia 2010


Blur w Casterze czasem nieco utrudnia grę
Gdy tak patrze na gry dla Linuksa to trudno jest mi wskazać tytuł, który wyróżnia się czymś, co szczególnie przyciągałoby uwagę. Jeszcze gorzej jest gdy weźmiemy pod uwagę wyłącznie darmowe aplikacje, bądź te, za które twórcy żądają niewielkich opłat.

Leszek Stańczyk, który prowadzi sklep z grami dla Linuksa powiedział mi, że pomimo kilkudziesięciu prób kontaktu z twórcami World of Goo, nie byli oni zainteresowani współpracą. Popularniejsze gry czasem trafiają do Linuksa niejako przypadkiem, ale jak widać, deweloperzy nie przywiązują szczególnej uwagi do tego rynku.

Aplikacja Caster dostępna jest na wszystkie najpopularniejsze platformy, a wersje instalacyjne znajdziemy nawet dla iPada oraz iPhone'a. Gra jest opatrzona bogatą fabułą (niedługo ma być dostępne także spolszczenie), jednak sam pomysł nie rzuca na kolana. Warto wspomnieć, że autor projektu prowadzi na forum Phoronix listę życzeń, gdzie użytkownicy wskazują, które gry chętnie zobaczyliby natywnie w Linuksie.

Naszym zadaniem w Casterze jest wykonywanie kolejnych misji, w których walczymy z przeciwnikami, bądź zbieramy "energię" niezbędną do zakupu ulepszeń. Do zalet gry można z pewnością zaliczyć niewielkie wymagania sprzętowe i przystępną cenę, która w polskim sklepie Wupra wynosi 17,99 zł.

Aby częściowo zniwelować przygnębiające uczucie kończących się wakacji, jeden z czytelników dostanie grę za darmo. Wystarczy w komentarzu napisać dlaczego chcecie dostać grę, bądź opisać ciekawe wydarzenie z wakacji.

Pamiętajcie - długość nie ma znaczenia (choć właściwie moja była twierdzi inaczej). Liczy się humor i to, by komentarz się wyróżniał. Konkurs potrwa trzy dni, a zwycięzca zostanie wskazany w komentarzu pod tym wpisem. Powodzenia!


Tagi: , , ,

blog comments powered by Disqus

Publikowanie komentarza


Popularne posty

Etykiety