piątek, 20 sierpnia 2010

Czat wideo w Gmailu już dla Linuksa

Autor: Adrian Nowak, 12:32, piątek, 20 sierpnia 2010


Czat wideo w Gmailu po dwóch latach zawitał także do Linuksa
Wiele osób skarży się na to, że Google nie poświęca Linuksowi należytej uwagi, a większość funkcji pojawia się znacznie szybciej w wersjach dla Windowsa.

Sytuacja byłaby jednak o wiele gorsza gdyby gigant z Mountain View nie przygotowywał swojego Linuksa. Obecnie wszystkie kluczowe usługi współpracują z Pingwinkiem bez większego problemu, jednak deweloperzy zwracają uwagę, że implementacja niektórych funkcji w tym środowisku jest niezwykle trudna.

Justin Uberti z Google wspomina:

To wydanie wymagało zaawansowanej inżynierii, aby stworzyć nowe rozwiązanie do renderowania wideo, a także do obsługi audio opartego o PulseAudio. Poza tym mieliśmy także ogrom pracy ze wsparciem architektury 64-bitowej, a także z niezliczonymi testami kamer internetowych.

Włożyliśmy wiele wysiłków, aby uczynić rozwiązanie wygodnym i wspierającym te same funkcje co wersje dla Windowsa i Mac OS. Cieszymy się, że możemy oferować teraz czat audio-wideo w Gmailu na wszystkich głównych platformach desktopowych.

Obecnie instalacja całości nie powinna przysporzyć nikomu problemów. Wystarczy przejść na stronę pobierania, gdzie znajdziemy paczkę Deb do prostej instalacji między innymi w Ubuntu i Debianie.

[źródło: Google Blog, przysłał Jan Pogocki - dzięki!]
blog comments powered by Disqus

Publikowanie komentarza


Popularne posty

Etykiety