sobota, 14 sierpnia 2010

Instalacja motywów dla GNOME Shell

Autor: Adrian Nowak, 09:00, sobota, 14 sierpnia 2010


GNOME Shell niepodobny pierwotnego wyglądu. Fot: Half-left
Ostatnio dostrzegłem ciekawe predyspozycje GNOME Shell do współpracy z tabletami. Duże ikony i wręcz "dotykowy interfejs" aż się proszą o takie wykorzystanie.

Nie każdy natomiast wie, że żadnym problemem nie jest także zmiana domyślnie ciemnego wyglądu GNOME Shell, który nie wszystkim może odpowiadać. Już teraz dostępnych jest kilkanaście interesujących motywów, jednak prawdziwa ekspansja powinna nastąpić dopiero po premierze GNOME 3.

Do dyspozycji mamy na przykład temat Elementary (widoczny na obrazku z początku wpisu), Sonar czy Ambiance. Po pobraniu paczek, bardzo istotne jest aby modyfikacji dokonywać już z poziomu GNOME Shell (zobacz też: Instalacja GNOME Shell).

1) Przed samą instalacją motywu, warto wykonać backup oryginalnego tematu kopiując folder /usr/share/gnome-shell/theme w dowolne miejsce.

2) Następnie uruchamiamy Nautilusa, po wciśnięciu skrótu Alt+F2 wpisując polecenie:

gksu nautilus
3) Przenosimy teraz pliki z pobranych wcześniej paczek do katalogu /usr/share/gnome-shell
4) Na koniec także po wywołaniu okna uruchamiania skrótem Alt+F2 restartujemy całość:

restart
Nowy motyw powinien już być widoczny. Trzeba przyznać, że na razie instalacja całości nie jest raczej przyjazna dla użytkownika, choć obserwując postępy w GNOME Shell można być pewnym, że niedługo twórcy rozbudują także opcje personalizacji środowiska.

źródło: techdrivein.com
blog comments powered by Disqus

Publikowanie komentarza


Popularne posty

Etykiety