piątek, 6 sierpnia 2010

Ipla dla Androida udostępniona, telefon rozgrzewa się do czerwoności

Autor: Adrian Nowak, 16:53, piątek, 6 sierpnia 2010


Ipla ruchomiona w Androidzie. Fot: UbuCentrum.net
Od dziś można korzystać odtwarzacza ipla także na urządzeniach wyposażonych w Androida. Ipla to narzędzie przygotowane przez właściciela między innymi Polsatu, za pośrednictwem którego uzyskamy dostęp do setek materiałów, w tym seriali produkowanych przez tą telewizję.

Choć filmy udostępniane są w stosunkowo dobrej jakości, wystarczy kilka minut odtwarzania wideo by nasz telefon stał się prawdziwą grzałką.

Problem wydaje się niewielki, jednak jest tak tylko z pozoru. O ile rozgrzany komputer może się relatywnie szybko schłodzić przyśpieszając prędkość wiatraków, tak telefon po prostu nie jest przygotowany do długotrwałych obciążeń. Ciepła bateria podłączona do "przenośnej grzałki" też wystarczy na maksymalnie kilka godzin działania urządzenia.

Taka sytuacja przywodzi na myśl wykorzystanie innego kodeka do wyświetlania obrazu, na przykład zgodnego ze standardem WebM. Na razie jednak o takich udogodnieniach w smartfonach można zapomnieć. Tak czy inaczej, wraz z rosnącą rozdzielczością telefonicznych ekranów producenci będą zmuszeni do podjęcia kroków w tym kierunku.

Niewiele lepiej jest w przypadku mobilnego YouTube, które jednak ze względu na słabą jakość przesyłanego obrazu nie jest aż takim obciążeniem dla telefonu jak ipla. Jeśli chodzi o sam program, wygląda całkiem nieźle, choć w niewielkie elementy nie jest łatwo trafić. Tak czy inaczej, chyba nie dało się tego rozwiązać wygodniej, bo liczba materiałów VoD jest w tym przypadku naprawdę imponująca.

Zainteresowani mogą znaleźć iple w Android Market, a także w App Store do pobrania za darmo.

blog comments powered by Disqus

Publikowanie komentarza


Popularne posty

Etykiety