niedziela, 8 sierpnia 2010

Lugaru HD - wciel się w walecznego królika

Autor: Adrian Nowak, 19:49, niedziela, 8 sierpnia 2010


Królik którym sterujemy prawdopodobnie należał do Bruca Lee
Kontynuując wakacyjny blok rozrywkowy, warto zwrócić uwagę na grę Lugaru HD, która nawiasem mówiąc została niedawno opublikowana wraz ze swoimi źródłami.

Tym razem wcielamy się w walecznego królika, który w bardzo różnych środowiskach musi się zmierzyć ze swoimi konkurentami. Po kilku godzinach gry już nigdy nie spojrzycie na te zwierzęta w ten sam sposób co wcześniej.

Śnieg czy pustynia, nasz królik dzięki futerku o unikalnych właściwościach nie odczuwa temperatury. Dzięki wykorzystaniu akurat tego zwierzęcia, zyskujemy dodatkowe funkcje, których próżno szukać w innych grach. Możemy jednocześnie bardzo wysoko skakać, skradać się, czy biegać jak królik.

Wszystkie te szczegóły będą niezbędne do pokonania konkurentów, którzy tylko czekają by zrobić sobie z nas pasztet. Ze względu na niekrytą brutalność, nie poleciłbym gry bardzo młodym użytkownikom. Jak na królika, nasz bohater  jest bardzo zręczny i potrafi rozprawiać się z rywalami na dziesiątki sposobów. Z drugiej strony, może to być niezły sposób na wytłumaczenie dzieciom pojęcia selekcji naturalnej.

Bardziej serio, gra jest naprawdę niesamowicie wciągająca. Tym jednak co najbardziej mnie zaskoczyło, była szybkość działania. Szczerze mówiąc nie liczyłem na rewelacyjną ilość klatek na moim wysłużonym laptopie, jednak całość wyświetlała się płynnie bez żadnych dodatkowych kombinacji.

Pełna wersja Lugaru HD kosztuje prawie 20 dolarów, natomiast wersje demonstracyjne dla Linuksa, Mac OS i Windowsa można pobrać ze strony twórców. Dodatkowo w Ubuntu najwygodniej wgrać całość z repozytoriów, dodając najpierw do źródeł oprogramowania (System=>Administracja=>Źródła oprogramowania):

deb http://mirrors.dotsrc.org/getdeb/ubuntu lucid-getdeb games
deb-src http://mirrors.dotsrc.org/getdeb/ubuntu lucid-getdeb games

A na koniec standardowo odświeżamy listę repozytoriów i instalujemy właściwą grę:

sudo apt-get update
sudo apt-get install lugaru


blog comments powered by Disqus

Publikowanie komentarza


Popularne posty

Etykiety