poniedziałek, 23 sierpnia 2010

Machinarium - gra dla kombinatorów

Autor: Adrian Nowak, 19:22, poniedziałek, 23 sierpnia 2010


Pełno jest różnego rodzaju FPS-ów, gier logicznych, czy symulatorów, ale trudno o grę, która wyróżnia się pomysłem, jest genialna graficznie i do tego zmusza do odrobiny wysiłku nasze szare komórki.

Według mnie do powyższych epitetów pasuje jednak Machinarium, które zadebiutowało na rynku już prawię rok temu. Zadaniem gracza jest w tym przypadku rozwiązywanie serii problemów logicznych z którymi styka się główny bohater.

Choć budżet twórców gry wynosił skromny tysiąc dolarów, trzeba przyznać, że udało im się za te pieniądze stworzyć naprawdę bardzo interesujący świat, który przyjemnie się eksploruje. Zamiast wiele czytać o Machinarium, znacznie lepiej obejrzeć filmik prezentujący aplikację w akcji (na końcu wpisu).

Aby wyświetlić grafikę w dobrej jakości, gra wymaga co najmniej rozdzielczości 1024x768 pikseli, 1 GB pamięci RAM i procesora 1,6 GHz (na Windows, brak danych dla Linuksa), a za pełną wersję aplikacji będziemy musieli zapłacić 20 dolarów. Gra dostępna jest dla Windowsa, Mac OS i Linuksa.

W wersję demonstracyjną można zagrać z poziomu przeglądarki na stronie twórców.

blog comments powered by Disqus

Publikowanie komentarza


Popularne posty

Etykiety