wtorek, 3 sierpnia 2010

MeeGo dla samochodów bardziej funkcjonalne niż można by przypuszczać [Wideo]

Autor: Adrian Nowak, 19:13, wtorek, 3 sierpnia 2010


MeeGo jest ciekawym przykładem tego, jak szybko stworzyć i wypromować nową dystrybucję Linuksa. Trzeba przyznać, że liczba platform na które jest przygotowywany imponuje.

Na stronach projektu pojawiły się pierwsze nagrania z MeeGo działającego na testowym komputerze pokładowym samochodu. Uruchomienie Totema i Firefoksa? Żaden problem!

MeeGo staje się jednocześnie także coraz ciekawszą alternatywą dla Androida, który choć lekki, nie jest w stanie uruchomić większości aplikacji znanych z dektopowych wersji Linuksa. Zielony Robot może być nadal chętnie wykorzystywany na najtańszych tabletach, jednak nie ma się co łudzić, że mocniejsze urządzenia także będą się ograniczały wyłącznie do korzystania z systemu Google (chyba, że w przyszłości Chrome OS).

Nie najlepiej dla Androida wróży także fakt, że MeeGo przygotowywane jest również dla smartfonów. Trudno sobie nawet wyobrazić jak ogromnie wygodne byłoby posiadanie zarówno w telefonie, samochodzie, telewizorze i komputerze tego samego systemu operacyjnego i jak duże możliwości by to stwarzało. Na razie Intel i Nokia są na dobrej drodze, a jak działa testowa wersja MeeGo możecie zobaczyć poniżej:źródło: downloadsquad.com

Tagi: ,

blog comments powered by Disqus

Publikowanie komentarza


Popularne posty

Etykiety