sobota, 21 sierpnia 2010

Pierwszy pokaz Google TV [wideo]

Autor: Adrian Nowak, 12:34, sobota, 21 sierpnia 2010


Telewizory powrócą do łask? Fot: LG
Google TV to nowy pomysł wyszukiwarkowego giganta na powiększenie swojego reklamowego zasięgu.

Całość została oczywiście oparta o Linuksa i ma stanowić prostą konkurencję dla innych przystawek, które zamieniają telewizor w domowe centrum rozrywki. Jak na Google przystało, priorytetem stał się dostęp do multimediów znajdujących się w sieci.

W internecie pojawiła się pierwsza prezentacja działającego Google TV, które wygląda już teraz całkiem nieźle. Jak się okazuje, gigant z Mountain View coraz mocniej angażuje się rynek wideo, a ostatnio wprowadził nawet wypożyczalnię w YouTube. Każdy użytkownik będzie mógł wstawić swoje wideo i ustalić cenę, którą będą musieli zapłacić widzowie za jego obejrzenie.

Tymczasem wracając do samego Google TV, największym problemem jaki się pojawia jest konieczność używania klawiatury, aby wygodnie przeglądać i wyszukiwać nowe materiały. Jeśli już musimy siedzieć z klawiaturą, może lepszym rozwiązaniem będzie jednak skorzystanie z pełnoprawnego komputera?

Sam pomysł nie jest więc rewolucyjny, a wykonanie także nie rzuca na kolana. Warto wiedzieć, że zestaw Google ma pozwalać także na uruchamianie aplikacji z Androida w telewizorze, co jednak nie wiedzieć czemu zostało bardzo pobieżnie przedstawione na prezentacji.


Tagi: ,

blog comments powered by Disqus

Publikowanie komentarza


Popularne posty

Etykiety