Bądź: Wyszukaj na stronie z użyciem Google
reklama:

poniedziałek, 23 sierpnia 2010

Steam jednak nie na Linuksa. Przynajmniej nie w najbliższej przyszłości

Autor: , 20:07, poniedziałek, 23 sierpnia 2010


Wiadomość o wydaniu Steam dla Linuksa, która pojawiła się niespełna trzy miesiące temu, spotkała się z bardzo pozytywnymi reakcjami użytkowników. Niestety firma po cichu wycofuje się z wcześniejszych obietnic.

W ostatnim wywiadzie dla Gamesindustry.biz, Doug Lombardi z działu marketingu Valve (firmy tworzącej Steam), powiedział:

Pytanie: Ostatnie pytanie i jedno z tych na które wiem, że nie będziesz zbyt chętny odpowiadać, jednak obiecałem jednemu z naszych "technicznych", że je zadam. Ile jest prawdy w plotkach, że pracujecie także nad wersją Stram dla Linuksa?

Odpowiedź: Nie ma obecnie wersji dla Linuksa, nad którą byśmy pracowali.

Trzeba przyznać, że po tylu nieoficjalnych doniesieniach takie informacje są nadzwyczaj dziwne. Nie wiadomo, czy dział marketingu jest tak niedoinformowany, specjalnie ukrywa takie informacje, a może rzeczywiście firma nie pracuje nad wersją dla Linuksa oczekiwaną przez dziesiątki tysięcy użytkowników.

Odpowiedź także nie jest zbyt precyzyjna, gdyż równie dobrze, prace nad Steamem dla Pingwinka mogły się zwyczajnie jeszcze nie rozpocząć, nikt bowiem nie wyklucza ich w przyszłości.

[źródło: webupd8.org]

Tagi: , ,

blog comments powered by Disqus

Prześlij komentarz


Popularne posty

Etykiety