czwartek, 5 sierpnia 2010

Ubuntu 10.10 Alpha 3 nadchodzi wraz ze zmianami w interfejsie

Autor: Adrian Nowak, 18:25, czwartek, 5 sierpnia 2010


Nowe Ubuntu wygląda coraz ciekawiej
W samym środku wakacji (choć może rzeczywiście - trochę za połową) udostępniono trzecią wersję testową nowego Ubuntu 10.10. Pomimo różnych teorii dotyczących "zwindowsowania Ubuntu", system wciąż bazuje na jądrze Linux, tym razem w wersji 2.6.35-14.19.

W Aplha 3 widać już wyraźnie zmiany w interfejsie systemu, skupione przede wszystkim w Centrum oprogramowania Ubuntu, oraz nowych wersjach apletów.

Co ciekawe, nacisk na integrację Ubuntu z siecią jest tak duży, że nawet Rhythmbox zyskał funkcje informowania o ulubionych utworach za pośrednictwem serwisu społecznościowego Twitter. Poza tym drobne zmiany znajdziemy także w konfiguracji elementów GNOME, jak również we wprowadzonych już wcześniej nowych wersjach apletów.

Na uwagę zasługują także aktualizacje w interfejsie Unity przeznaczonym dla netbooków. Obecnie całość zbliżyła się wizualnie do GNOME Shell, jednak miejmy nadzieję, że w tym przypadku tak duże nagromadzenie JavaScriptu nie będzie zbyt dużym obciążeniem dla małych komputerków. W samym GNOME na razie, oprócz nowości związanych z apletami, trudno dostrzec inne modyfikacje.

Obrazy z systemem można pobrać w wersjach (Alpha 3):

blog comments powered by Disqus

Publikowanie komentarza


Popularne posty

Etykiety