czwartek, 12 sierpnia 2010

Ubuntu One będzie streamowało muzykę do telefonu

Autor: Adrian Nowak, 09:00, czwartek, 12 sierpnia 2010


Integracja komputera ze smartfonami postępuje. Fot: Johan Larsson
Ubuntu One Music Store, które po raz pierwszy zagościło w najnowszym wydaniu Ubuntu 10.04, wkrótce doczeka się ciekawych aktualizacji.

Martin Albisetti pracujący nad projektem wspomina na swoim blogu, że wkrótce usługa pozwoli na streaming muzyki z Ubuntu One do telefonów z Androidem oraz iPhone'ów.

Choć nowości mają się pojawić dopiero przy okazji wydania Ubuntu 10.10 (bądź nieco wcześniej), już teraz wiadomo, że prawdopodobnie taka przyjemność nie będzie darmowa. Albisetti przyznaje, że obecnie sam ma trudności z oszacowaniem tego, jak całość będzie wyglądała za kilka miesięcy.

Cały system będzie wykorzystywał do działania wolne oprogramowanie, w tym głównie platformę Subsonic. Możemy też przypuszczać, że nowa funkcja w pierwszej kolejności zawita na iPhone'a, który już teraz oferuje tego typu aplikację o nazwie iSub. Podobnie było zresztą w przypadku samego narzędzia Ubuntu One dla telefonów Apple.

Szczerze mówiąc mam mieszane uczucia jeśli chodzi o Ubuntu One dla telefonów. Wydaje mi się, że smartfony jeszcze niezbyt nadają się do tego typu zastosowań. Słabe baterie i drogie połączenia internetowe nie zachęcają. Z drugiej strony dostęp do ogromnych zasobów muzycznych z każdego miejsca na Ziemi jest bardzo kuszący. Chwila... przecież to tylko 2 GB. Może więc lepiej zainwestować w pojemniejszą kartę pamięci?

źródło: beuno.com.ar
blog comments powered by Disqus

Publikowanie komentarza


Popularne posty

Etykiety