środa, 4 sierpnia 2010

Użytkownicy przysyłają propozycje Sound Menu - twórcy Ubuntu się podobają

Autor: Adrian Nowak, 18:20, środa, 4 sierpnia 2010


Mark Shuttleworth po raz kolejny poruszył na swoim blogu temat nowych menu, które mają ułatwić obsługę odtwarzaczy multimedialnych.

Jak zwykle nie obeszło się bez licznych propozycji zmian, a także mockupów. Mark wybrał najlepsze i przyznał, że prace użytkowników są bardzo inspirujące.

Zachowanie twórcy Ubuntu może obecnie nieco dziwić. Najpierw zmienia wygląd całego systemu i stron projektu bez konsultacji ze społecznością, dodając jeszcze, że "Ubuntu to nie demokracja". Teraz natomiast informuje swoim blogu o drobnostce takie jak to, że "zastanawiał się, czy nie przesunąć liter opisu odtwarzanego utworu nad okładkę albumu".

Proponowany motyw Sound Menu
Powodów takiej zmiany nastawienia może lepiej się nie doszukiwać, a zamiast tego sprawdźmy co takiego ustalono. Otóż w komentarzach użytkownicy hojnie wklejali linki do własnych propozycji.

Twórcy Ubutnu najbardziej spodobały się mockupy, które widzicie w tym wpisie. Trzeba przyznać, że są naprawdę świetne, choć nie eliminują problemu dłuższych nazw, które trzeba będzie albo ukryć, albo płynnie przewijać.

Na szczęście całość jest już dość daleka od ociężałego motywu, który proponowano na początku. W przypadku samego mockupa, trochę się zapędzono, gdyż niewiele jest osób, które słuchają muzyki z dwóch odtwarzaczy jednocześnie. Nawet samo działanie dwóch programów tego samego typu wydaje się trochę bezzasadne, ale może po prostu chodziło o pokazanie, że całość będzie wspierała różne aplikacje.

blog comments powered by Disqus

Publikowanie komentarza


Popularne posty

Etykiety