środa, 1 września 2010

Aktualizacje w wyglądzie Ubuntu Unity

Autor: Adrian Nowak, 16:18, środa, 1 września 2010


Ekran główny Ubuntu Unity z nowymi ikonami
Interfejs dla nebooków powinien być przede wszystkim lekki i czytelny. W Unity udało się na razie wypracować jedynie połowiczny sukces, gdyż środowisko często zastyga bez odpowiedzi.

Niedawno postanowiłem przeprowadzić mały eksperyment, który polegał na tym, że miałem przez jeden dzień używać na moim laptopie Unity zamiast standardowego interfejsu GNOME. Niestety szybko poniosłem klęskę ze względu na bardzo słabą wydajność pulpitu, który Canonical przygotowuje dla netbooków.

Trzeba uczciwie dodać, że póki nie przeciążamy zbytnio ekranu głównego, całość działa dość dobrze. Po kilku godzinach z Unity pojawia się już jednak znajomość granicy, po której przekroczeniu jedyne co pozostaje ruchome to kursor myszy. Na szczęście nie trzeba w takim przypadku restartować komputera, a jedynie odczekać kilkadziesiąt sekund.

Sama obsługa też nieco rozczarowuje. Dok ze skrótami często nie wywołuje aplikacji po kliknięciu w ikonę, a uruchomione aplikacje są oznaczone bardzo niewyraźnie. Do finalnego wydania pozostało jeszcze trochę czasu, więc de facto oceniamy niekompletny produkt.

Na duży plus zasługuje jednak bardzo nowoczesny wygląd, który można już właściwie przypisać także do standardowej wersji Ubuntu z GNOME. Zainteresowanym polecam także wpis o tym jak zainstalować Unity w Ubuntu 10.04 i Ubuntu 10.10.
blog comments powered by Disqus

Prześlij komentarz


Popularne posty

Etykiety