środa, 8 września 2010

Linux Mint także w wersji opartej o Debiana

Autor: Adrian Nowak, 10:08, środa, 8 września 2010


Wygląd Linux Mint pozostał bez istotnych zmian
Ze względu na bardzo wiele nowości jakie Canonical implementuje w Ubuntu, deweloperzy Linux Mint zdecydowali, że stworzą także wydanie swojego systemu oparte o Debiana.

Efekty są już widoczne, a do rąk użytkowników oddany został Linux Mint Debian (201009) w skrócie LMDE, oparty o repozytorium Debian Testing. Całość dostępna jest na razie wyłącznie w wersji przeznaczonej dla 32-bitowej architektury.

W odróżnieniu od Minta bazującego na Ubuntu, LMDE jest wydaniem ciągłym, co oznacza, że nie uświadczymy kolejnych wersji, a jedynie nowe obrazy wzbogacone o aktualizacje. Z pewnością jest to ciekawa propozycja dla osób, którym nie odpowiada stosunkowo krótki cykl wydawniczy stosowany przez Canonical.

Twórcy nowego Linux Mint zaznaczają, że umieścili w LMDE nowy instalator, który początkowo w wielu aspektach może nie być tak przyjazny dla użytkowników jak w innych edycjach. Warto przypomnieć, że jednym z celów jakie stawiają sobie deweloperzy Minta jest dotarcie do jak największej grupy użytkowników, stąd też do wyboru mamy wydania systemu oparte także o KDE, Xfce, Fluxbox czy LXDE.

Linux Mint Debian (201009) zajmuje obecnie nieco więcej niż pojemność płyty CD (875 MB), a jego najnowszą wersję można pobrać ze stron projektu.
blog comments powered by Disqus

Publikowanie komentarza


Popularne posty

Etykiety