poniedziałek, 6 września 2010

Songbird 1.8 dla Linuksa ze wsparciem dla dodatkowych telefonów

Autor: Adrian Nowak, 20:22, poniedziałek, 6 września 2010


Wygląd nowego Songbirda 1.8 pozostaje niezmiennie bardzo ciemny
Nowe wersje Singbirda nie posiadają już oficjalnego wsparcia dla Linuksa, jednak projekty otwartoźródłowe nie tak łatwo uśmiercić. Na horyzoncie pojawiła się kolejna wersja odtwarzacza muzycznego bazująca na silniku przeglądarki internetowej.

W Songbird 1.8 nie znajdziemy nowych funkcji, za to pojawiło się wsparcie dla kolejnych smartfonów takich jak BlackBerry Storm, HTC Evo, HTC Magic, HTC Tattoo, LG KU990i Viewty, Nokia N85, Nokia N96, Nokia N97 czy Sony Ericsson W980.

Zgodnie z wcześniejszymi założeniami, żadna z funkcji nie była testowana na Linuksie, więc ewentualne niespodzianki są jak najbardziej możliwe. Sam nie zauważyłem jednak żadnych istotnych problemów podczas korzystania z wersji przeznaczonej dla Linuksa.

Przypomnę, że Songird jest hybrydą odtwarzacza multimedialnego i przeglądarki internetowej. Narzędzie stworzono w oparciu o bibliotekę uruchomieniową XULRunner oraz silnik Gecko, przy współpracy z twórcami Winampa i Fundacją Mozilli. Program wykorzystuje framework GStreamer, więc bez problemu radzi sobie ze wszystkimi najpopularniejszymi formatami multimediów.

Najnowszą wersję można pobrać ze strony twórców. Po rozpakowaniu archiwum uruchamiamy plik "songbird" dwukrotnym kliknięciem.
blog comments powered by Disqus

Publikowanie komentarza


Popularne posty

Etykiety