sobota, 30 października 2010

Dziesiątki internetowych seriali z Miro 3.5

Autor: Adrian Nowak, 15:17, sobota, 30 października 2010


Nowe Miro obsługuje także konwersję plików do popularnych formatów
W Miro nie znajdziemy wysokobudżetowych zagranicznych seriali, jednak domyślnie narzędzie wita nas długą listą podcastów i nagrań wideo udostępnianych całkowicie legalnie z wykorzystaniem Bittorrenta.

Obecnie liczba osób, które same hostują swoje materiały wideo i rozpowszechniają je poprzez sieci P2P nie jest zbyt duża. Znacznie częściej wykorzystywana jest do tego platforma YouTube, która kiedyś często omijana ze względu na niską jakość, pod skrzydłami Google wyrosła na prawdziwego giganta.

Opcje konwertowania ukryte w menu kontekstowym
Tak czy inaczej, deweloperzy Miro nie zamierzają się poddawać, a ich narzędzie z pewnością ułatwia przeglądanie i śledzenie dużej liczby podcastów oraz nagrań wideo ukazujących się cyklicznie w sieci.W nowej wersji Miro 3.5 pojawiła się funkcja konwersji pobranych materiałów (mogą być rozpowszechniane w bardzo różnych formatach) do urządzeń przenośnych takich jak iPhone, Nexus One, i wielu innych modeli telefonów.

Nową wersję programu można wgrać w Ubuntu wykonując kolejno:

sudo add-apt-repository ppa:pcf/miro-releases
sudo apt-get update
sudo apt-get install miro

W celu pełnej obsługi konwertowania, należy także dodać do systemu repozytorium Medibuntu, po czym doinstalować:

sudo apt-get install libavcodec-extra-52
Warto także wiedzieć, że Miro obsługuje również zewnętrzne źródła, zatem po odrobinie kombinacji program może służyć za wygodne narzędzie do konwersji dowolnych plików multimedialnych do formatu telefonu, czy innego odtwarzacza przenośnego.

[strona programu: getmiro.com, za: webupd8.org]
blog comments powered by Disqus

Publikowanie komentarza


Popularne posty

Etykiety