czwartek, 7 października 2010

Jest nas więcej niż 1%?

Autor: Adrian Nowak, 23:14, czwartek, 7 października 2010


Na razie do potwierdzenia naszego założenia jeszcze wiele brakuje
Najpopularniejsze badania mówią o udziale Linuksa w rynku desktopów poniżej jednego procenta. Obserwując ogromne zainteresowanie tym systemem w internecie, trudno uwierzyć, że liczby te są tak niewielkie.

Użytkownicy, którzy także nie wierzą w oficjalne statystyki stworzyli witrynę, która ma potwierdzić przypuszczenie, że Linuksiarze stanowią ponad 1% w globalnym rankingu. Na razie do celu brakuje jeszcze sporo.

Obecnie serwis StatCounter szacuje udział Linuksa na desktopach w granicach 0,77%. Popularniejszy jest Mac OS, który ma według tego źródła ma aż 5,55% rynku. Biorąc to pod uwagę, ciekawy jest fakt, że szef Microsoftu za większe zagrożenie uznaje właśnie Pingwinka, a nie systemy Steve'a Jobsa. Z pewnością nie bez znaczenia są w tym przypadku dane dotyczące udziałów Linuksa na serwerach, czy superkomputerach.

Jeśli chodzi o samą stronę Linux Counter, dość ambitnie zakłada ona, że ponad 1% wszystkich użytkowników komputerów, którzy posiadają Linuksa zarejestruje się w witrynie, co będzie niezbitym dowodem na to, że statystyki kłamią. Na razie udało się zdobyć niecałe 4 promile. Akurat w tym przypadku nie robią one na nikim wrażenia.

[informację przysłał czytelnik Accursed - dzięki!]
blog comments powered by Disqus

Publikowanie komentarza


Popularne posty

Etykiety