wtorek, 19 października 2010

Linux Mint 10 "Julia" już nie taki zielony

Autor: Adrian Nowak, 09:36, wtorek, 19 października 2010


Julia w wersji RC nabiera powagi
Druga w systemie dwójkowym i dziesiąta w dziesiętnym wersja Minta już niebawem będzie miała swoją premierę. Na razie twórcy przedstawili na swoim blogu najważniejsze zmiany, których dokonano w tej dystrybucji.

Aktualizacji mimo wszystko nie jest zbyt wiele, a w pierwszej kolejności w oczy rzuca się bardziej stonowany i spokojniejszy wygląd. Niezmiennie dużą uwagę deweloperzy poświęcają swojemu autorskiemu menu, które teraz zyskało możliwość podświetlania nowo zainstalowanych narzędzi, wyszukiwania pakietów z repozytoriów, oraz lepsze wsparcie dla obsługi tematów graficznych GTK. Menedżer aktualizacji z kolei może teraz ignorować powiadomienia o nowych wersjach wybranych przez nas programów. Prosty i niezwykle użyteczny pomysł.

Niestety nie udało się obejść jeszcze niektórych problemów znanych z wcześniejszych wersji Minta. Do braków należy zaliczyć między innymi trudności z wtyczką Moonlight, Upstream, a także rozdzielczość Splash Screena, która nie zawsze jest taka jaka być powinna.

Choć przypominam, że jest to na razie wyłącznie wydanie kandydujące do wersji finalnej, można już teraz pobierać obrazy z nową wersją dystrybucji:

źródło: linuxmint.com
blog comments powered by Disqus

Publikowanie komentarza


Popularne posty

Etykiety