środa, 27 października 2010

Mark Shuttleworth na UDS w Orlando [Wideo]

Autor: Adrian Nowak, 09:00, środa, 27 października 2010


Rozpoczęło się od podziękowań, a później było już tylko Unity i wiele humoru. Mark Shuttleworth po raz kolejny zakreślał przyszłość Ubuntu na spotkaniu z serii Ubuntu Developer Summit, tym razem odbywającym się w Orlando na Florydzie.

Na początku nieco uprościłem, pomysłodawca Ubuntu nie mówił wyłącznie o Unity, jednak nie da się ukryć, że nowy interfejs był motywem przewodnim. Użyteczność systemu i tysiące opinii, które napływały do Canonical ze strony użytkowników, miały ostatecznie ukształtować obecną wizję przyszłości Ubuntu.

Przypomnę, że Ubuntu 11.04 ma być wyposażone domyślnie w nakładkę Unity. Większość serwisów nieco mylnie informowało przy tej okazji, że Ubuntu porzuca GNOME. Rzeczywiście prawdopodobnie nie uświadczymy paneli (gnome-panel), jednak do pełnego odejścia od GNOME jest jeszcze bardzo daleka droga, której z pewnością Canonical w najbliższym czasie się nie podejmie.

Mark Shuttleworth nieskromnie stwierdził także, że przez kolejne trzy wydania, które pozostały do wersji LTS, Ubuntu musi się stać absolutnie idealne. W przyszłości ma się pojawić także możliwość wygodnego sponsorowania wybranych przez nas projektów oraz narzędzi. Na szczegóły z pewnością będziemy musieli jeszcze trochę poczekać, już teraz można jednak obejrzeć całą prezentację:

blog comments powered by Disqus

Publikowanie komentarza


Popularne posty

Etykiety