Bądź: Wyszukaj na stronie z użyciem Google
reklama:

sobota, 30 października 2010

Nowy Firefox najszybszy w testach JavaScriptu

Autor: , 17:51, sobota, 30 października 2010


Nowy Firefox na czele stawki w teście SunSpider
Badanie szybkości działania przeglądarek nie jest łatwe. Według testu V8 tworzonego przez Google, najszybsze jest Chrome. Przygotowywany przez Mozillę benchmark Kraken wskazuje z kolei na Firefoksa. Zaskoczenia nie ma, bo przecież każdy producent lubi naginać fakty na swoją korzyść.

Testem w którym prowadzi Firefox pochwaliła się oczywiście Mozilla powołując się na nieco leciwy benchmark SunSpider. Co najciekawsze, wykazał on bardzo niewielkie różnice w czasie renderowania JavaScriptu na konkurencyjnych narzędziach.

Test SunSpider (kliknij aby powiększyć)
Jak zauważa jeden z deweloperów Mozilli:

Teraz gdy prowadzimy, myślę, że jest to dobry czas by przyznać: tak, różnica między różnymi przeglądarkami w teście SunSpider jest tak mała, a pole do popisu tak niewielkie, że właściwie nie jest on już tak interesujący jak kiedyś.

Tego typu testy bardzo dobrze pokazują także w jakim kierunku zmierza rozwój internetu. Obecnie trudno już spotkać całkowicie statyczne strony, a prym wiodą aplikacje internetowe oraz witry oparte o AJAX.

Po wiarygodne wyniki wydajności przeglądarek, twórcy Liska odsyłają do wspomnianych wcześniej testów V8 oraz Kraken. Pytanie tylko, któremu z nich ufać, a może lepiej wcale się nad tym nie zastanawiać, bo różnice nie są warte tego wysiłku?

źródło: weblogs.mozillazine.org
blog comments powered by Disqus

Prześlij komentarz


Popularne posty

Etykiety