niedziela, 17 października 2010

Ubuntu Unity i uTouch na tablecie

Autor: Adrian Nowak, 15:25, niedziela, 17 października 2010


Multidotyk stwarza ciekawe możliwości zarządzania oknami.  Fot: James Nash
Canonical dostrzegło kolejną niszę, którą próbuje wypełnić - jest to rynek komputerów z dotykowymi ekranami. Jak zauważają deweloperzy, na razie takich urządzeń jest jeszcze bardzo niewiele, jednak już na początku kolejnego roku powinniśmy być świadkami rozkwitu rynku tego typu maszyn.

Twórcy Ubuntu zwracają także uwagę na autorski silnik gestów uTouch, który ma sprawić, że dotykowe ekrany będą bardziej intuicyjne i wygodniejsze. Multitouch ma być dostosowany przede wszystkim do nakładki Unity zastosowanej w Ubuntu Netbook Edition. Trzeba szczerze zauważyć, że Unity pracuje bardzo różnie, a niewspierana przez Linuksa karta graficzna jest dla niego barierą nie do przejścia.

Jeśli jednak Ubuntu z Unity i uTouch będzie sprzedawane z nowymi urządzeniami takimi jak tablety, problemy związane ze sprzętem najprawdopodobniej nie będą miały miejsca. Poniżej możecie zobaczyć prezentację nowej technologii na działającym urządzeniu. Mam wrażenie, że całość nie działa jeszcze tak szybko jak powinna, jednak i bez tego zapowiada się bardzo obiecująco.źródło: blog.canonical.com
blog comments powered by Disqus

Publikowanie komentarza


Popularne posty

Etykiety