wtorek, 5 października 2010

Zwycięzcy konkursu Hyabak

Autor: Adrian Nowak, 09:34, wtorek, 5 października 2010


Fot: bulinna
Dobiegł końca czas trwania konkursu w którym można było zdobyć zestawy Hyabak, przeznaczone dla osób, które chcą poprawić kondycję swoich oczu.

Komentarzy i ciekawych tekstów było jak zwykle bardzo dużo, więc cieszę się, że tym razem mogłem rozdać aż dziesięć zestawów. Zanim jednak przejdziemy do listy zwycięzców, przygotowałem kolejną porcję ciekawych informacji dotyczących zdrowia oczu, które każdy może zastosować praktycznie od zaraz.

Podobno odległość oczu od monitora powinna wynosić ok. 50-70 cm (minimum na długość wyciągniętej ręki). Praca z niewielkimi urządzeniami, a w szczególności netbookami wręcz uniemożliwia zastosowanie się do tej zasady. Nie lepiej jest w przypadku smartfonów, po których nie raz straciłem na pewien czas ostrość w oczach (choć nie tylko smartfony tak na mnie działają).

Inną ciekawą zasadą jest obowiązek utrzymywania oczu mniej więcej na wysokości górnej krawędzi ekranu, a jego środek powinien się znajdować ok. 10-22 cm poniżej oczu. Tą zasadę także trudno odnieść do niewielkich ekranów. Istotny jest także fakt, że podobnie jak wszystkie inne nasze organy, oczy także nie przepadają za zimą. Idealną temperaturę do ich funkcjonowania określa się na poziomie 22-24° C, a więc zdecydowanie nie to co widzę za oknem.

Do tego warto wspomnieć o zalecanej przerwie w pracy co najmniej raz na dwie godziny. Chyba nie chodzi o przeglądanie w tym czasie serwisów społecznościowych.

Zwycięzcami konkursu, których wybierałem razem z organizatorem zostają:
r9s, Wess, morfikus, Bajorekp, Noname043, imja, Enlik, qbek, Piorunik, tomek200791.

Mamy też dodatkowe nagrody dla użytkowników Emlus i Kosteczko, którzy zostali zaproszeni do akcji testerskiej Hyabak.

Wszystkich zwycięzców proszę o kontakt na adres email adrian@ubucentrum.net oraz przesłanie imienia i nazwiska, oraz dokładnego adresu i telefonu do kontaktu z kurierem.

Na koniec mam jeszcze komentarz od przedstawicielki firmy produkującej krople do oczu:

Drodzy UBUfani!
Chciałam Wam wszystkim podziękować za udział w konkursie.
Naprawdę z dużą przyjemnością czytałam Wasze odpowiedzi,
bo jak widać jest wiele zjawisk, które cieszą nasze oczy.

Wszystkim Wam życzę sokolego wzroku i zachęcam do dbania o swoje oczy.

Anna Jankowska-Jadczak, THEA
Menedżer Produktu HYABAK

Ja również gratuluję wszystkim zwycięzcom, a czytelnicy, którzy tym razem nie mieli szczęścia, wkrótce będą mogli wziąć udział w kolejnych konkursach.

Tagi: ,

blog comments powered by Disqus

Publikowanie komentarza


Popularne posty

Etykiety