piątek, 12 listopada 2010

Adobe rozpatrzy prośby użytkowników o pakiet Creative Suite dla Linuksa

Autor: Adrian Nowak, 22:37, piątek, 12 listopada 2010


Gama kolorów aplikacji Adobe. Fot: Charles Williams
Choć kontrowersji wokół rewolucji w rozwoju Ubuntu nie brakuje, jednocześnie dystrybucja ta nigdy w przeszłości nie była tak silna jak obecnie. Nic dziwnego, że coraz więcej firm rozgląda się za tańszymi odpowiednikami dla Windowsów. Nie trzeba jednak przypominać o barierze, którą jest brak specjalistycznego oprogramowania dla Linuksa (a przynajmniej z niektórych kategorii).

Seria jednych z najlepiej rozpoznawanych aplikacji takich jak Adobe Photoshop, Illustrator, czy InDesign z pewnością byłaby mile widziana w Linuksie.

Historia ich "sprowadzania" na Linuksa sięga już kilku lat wstecz i nawet sam Canonical badał opinie użytkowników w tej sprawie. Nie ma co ukrywać, że natywna współpraca Linuksa z Photoshopem byłaby świetna wizerunkowo dla Pingwinka.

Ostatnio popularny blog OMG Ubuntu poderwał użytkowników do kolejnego zrywu w kierunku zwrócenia uwagi Adobe. Udało się nawet uzyskać wstępny odzew:

Dziękujemy za wasze zainteresowanie. Rozwijamy obecnie kilka narzędzi dla platform *NIX, w tym Flash Playera czy Adobe Readera, więc rozumiemy, że chcielibyście korzystać także z narzędzi do projektowania.

Przesłałem informacje o tego typu zainteresowaniu do odpowiedniego zespołu, który rozważy to przy tworzeniu kolejnych wydań oprogramowania Adobe.

Jak będzie, przekonamy się wkrótce. Każdy kto chce pokazać swoje wsparcie dla tego typu prośby może tego dokonać na stronie petycji, gdzie pod pomysłem podpisało się już ponad trzy tysiące internautów.

[informację przysłał też czytelnik Paweł - dzięki!]
blog comments powered by Disqus

Prześlij komentarz


Popularne posty

Etykiety