środa, 24 listopada 2010

Ciekawostki: Microsoft Kinect w Ubuntu, czyli domowe Gwiezdne Wojny

Autor: Adrian Nowak, 13:09, środa, 24 listopada 2010


Fitness z wykorzystaniem możliwości Kinecta. Fot: popculturegeek.com
Kinect stworzony przez Microsoft umożliwia sterowanie grami wyłącznie za pomocą gestów. Specjalne oświetlenie i kamery wbudowane w czujniku pozwalają z niewyobrażalną skutecznością rozpoznawać nie tylko ruchy, ale i obiekty. Zobaczcie sami.

Oczywiście Kinect nie jest przeznaczony do współpracy z Ubuntu, ale hakerom tego się nie wytłumaczy...Powyżej możecie zobaczyć z jak niebywałą skutecznością Kinect rozpoznaje przedstawiane mu przedmioty. Całość korzysta ze sterowników OpenKinect, OpenCV do przetwarzania i rozpoznawania obrazu, FestVox do syntezy głosu i CMU Sphinx do rozpoznawania mowy.Przykład zastosowania całości w Linuksie widać powyżej. Drewniany kij jest zamieniany w... miecz świetlny. Jako sterowników użyto OpenKinect, do przetwarzania, śledzenia i renderowania obrazu wykorzystano OpenCV. Dźwięk nagrywano i przetwarzano z użyciem Audacity a odgrywano dzięki libao.

Efekty są według mnie świetne, a całość może być użyteczna jak widać nie tylko w grach. Za jakiś czas rozmawiając z kimś przez kamerę internetową nie będziemy mieli pewności, czy jest to prawdziwa postać, czy tylko cyfrowy wytwór.

[kanał autora: youtube.com/user/yankeyan, za: omgubuntu.co.uk - dzięki!]
blog comments powered by Disqus

Publikowanie komentarza


Popularne posty

Etykiety