sobota, 27 listopada 2010

Ewolucja Evolution [mockupy]

Autor: Adrian Nowak, 12:09, sobota, 27 listopada 2010


Evolution potrzebuje zmian w wyglądzie? Fot: Allan Day
Programy pocztowe to w erze webowych narzędzi coraz rzadziej poruszany temat. Spora grupa osób nie dała się jednak jeszcze przekonać do sprawdzania maili z poziomu przeglądarki internetowej, a programy ułatwiające odczytywanie wiadomości nadal są dla wielu niezastąpione.

Co jak co, ale dołączane domyślnie do Ubuntu (i wielu innych dystrybucji z GNOME) narzędzie Evolution nieszczególnie zachęca wyglądem. Zawsze uruchamiając tego typu programy pamiętam podświadomie o prostym interfejsie Gmaila, a różnica jest dość duża.

Allan Day z GNOME Design Team również zauważył, że Evolution jak na domyślnie dołączane do GNOME narzędzie, nie wygląda zbyt dobrze. Ja mam na to proste rozwiązanie - sudo apt-get purge evolution, natomiast Allan postanowił się mocniej wysilić i przygotował zestaw kilku mockupów mających przedstawiać przyszłość projektu.
Informacje o statusie osoby z którą rozmawiamy. Fot: Allan Day
Z podobnym pomysłem wyszli twórcy Elementary, którzy z kolei przygotowują minimalistycznego klienta Postler. Niestety jednak od kilku miesięcy nie za wiele słychać o tym projekcie. Na razie nie brakuje chętnych do wymyślania nowości, mało jest jednak osób, które zamieniałyby mockupy na działające narzędzia.

więcej informacji: afaikblog.wordpress.com
blog comments powered by Disqus

Publikowanie komentarza


Popularne posty

Etykiety